۱۳۹۹/۰۲/۲۷

برای سرمایه گذاری در بورس چه باید کرد ؟!

برای سرمایه گذاری در بورس چه باید کرد ؟!

 

فکر کنید دوستان و افرادی که دور و بر شما هستند به شما می گویند در این خانه ای که ما هستیم اتاقی هست به اسم بورس که پولت را الان به انجا ببری و یا به ما بدهی که به آنجا ببریم خیلی زیاد میشه و هر ریالی که اونجا ببری مثل بذری که درون خاک بکاری از آن درخت پول سبز میشود ، شما حسابی به ولع می افتید که چه جای خوبی پس منم به همانجا بروم تا سود کنم . به هنگامه ای که شما بدان جا می رسید می بینید که اتاقی با درب باز مقابل شماست که درون آن را ظلمات فرا گرفته و دوستان شما چیزی در این باره به شما نگفته اند ولی شما با توجه به اعتمادتان به آنها پیش میروید ولی چندی بعد ، داد و فریاد کنان بیرون می آیید در حالیکه بخش زیادی از سرمایه تون رو روح های اون اتاق برداشته اند و شما ضرر کرده اید .

نه ! نه ! اشتباه نکنید ، نمی گویم که وارد اون اتاق نشوید ، فقط می گویم از افرادی که قبلا وارد اون اتاق شده اند ، آدرس کلیدهای برق را بپرسید و راهتان را روشن کنید . مطمئن باشید وقتی اون اتاق روشن باشد دیگر هیچ روحی به خود اجازه نمی دهد به شما یا سرمایه تان نزدیک شود چون روح ها از روشنایی بدشان می آید و از آن فراری هستند.

کلیدهای برق همون روش های سرمایه گذاری و روشنایی همون علم سرمایه گذاری هست که شما باید قبل از ورود آنها را بدانید تا تصویر درستی از شرایط داخل اتاق بتوانید پیدا کنید .

از طرفی سرمایه گذاری در بورس مثل موج سواری بر موج های دریاست ، و پول شما همان تخته موج سواریتان است . اگر خیلی کوچک باشد نمی تواند شما را بر روی خود تحمل کند و اگر خیلی بزرگ باشد کنترل آن برای شما سخت خواهد بود .

البته این بدان معنی نیست که داشتن پول کم یا زیاد بد است ، چونکه داشتن یک پول کم بهتر از نداشتن آن است. و یک آدم حرفه ای هرچقدر هم که تخته اش بزرگ باشد چون یه درجه استادی رسیده ، دیگه برایش فرقی ندارد .

به طور کلی ، برای شروع سرمایه گذاری در بورس احتیاج هست که کارهای زیر را انجام دهید :

  • کد بورسی خود را دریافت کنید
  • یک کارگزار رسمی بورس پیدا کنید
  • از آن کارگزار ، یک کد معاملاتی آنلاین دریافت کنید
  • بورس را آموزش ببیند
  • سرمایه گذاری رو شروع کنید

 

 

  1. دریافت کد بورسی :

این کد مثل کد ملی شما می ماند که با آن می توانید اقدام به بازگشایی حساب در کارگزاری ها نمایید.

برای دریافت کد بورسی ، شما باید  ابتدا به سامانه سجام  مراجعه کنید و اطلاعات شخصی و هویتی و حساب بانکی را در آن وارد نمایید تا اصطلاحا احراز هویت شوید

  1. پیداکردن یک کارگزار رسمی :

کارگزار یک واسطه بین مردم و بورس هست .

کارگزاری های بورس تنوع زیادی دارند و البته با توجه به عملکردشان توسط مقامات ذی ربط رده بندی می شوند و بهترین آنها در رده الف قرار می گیریند ؛

از بهترین کارگزاری های ایران می توان از کارگزاری مفید ، آگاه ، فارابی ، پاسارگاد و … نام برد که همه در رده الف هستند . البته ناگفته نماند که هرچه کارگزاری بزرگتر و معروف تر باشد درست است به تعهدات چایبند است ولی از خدمات رسانی درست به افراد غافل می شوند و شما بهتر است برای انتخاب کارگزاری از سه کارگزاری دوم رده الف انتخاب نمایید تا هم بهترین باشند و هم توانایی بیشتری برای خدمات رسانی .

  1. دریافت کد معاملاتی

این کد مثل شماره حساب شما می ماند که با آن می توانید اقداماتی در جهت خرید و فروش سهام انجام دهید .

شما با توجه به نحوه ثبت نام در کارگزاری ها باید اقدام به بازگشایی حساب و کد معاملاتی نمایید. به عنوان مثال در روند ثبت نام در کارگزاری مفید شما کمترین ارتباط را با افراد در خارج از خانه دارید و فقط برای احراز هویت و گرفتن عکس از شما لازم است چند دقیق به یکی از دفاتر پیشخوان و یا کارگزاری مراجعه نمایید و بعد از این کارگزاری ، کارگزاری بانک پاسارگاد ، می توانید به صورت آنلای به بازگشایی حساب در کارگزاری اقدام نمایید .

در این کارگزاری شما باید به یکی از شعب بانک پاسارگاد مراجعه کنید و اقدام به بازگشایی حساب معاملات آنلاین کنید و درخواست صدور رمز اینترنت بانک را به بانک بدهید . شما یک کارت حساب بانکی دریافت می کنید که می توانید با آن به خرید بپردازید و از طریق بانکداری مجازی بانک پاسارگاد در منوی خدمات آنلاین به ثبت نام در کارگزاری بورس بپردازید . در این روند شما به عکس اسکن شده کارت ملی ، شناسنامه ، آخرین مدرک تحصیلی (کارت دانشجویی و مدرک اینچینین نیز مورد قبول است ) احتیاج پیدا می کنید .

کد معاملاتی شما پس از گذشت زمانی بین ۲ تا ۱۵ روز به گوشی شما ارسال می شود.

  1. بورس را آموزش ببینید :

شما باید قبل از هرکاری که در جهت ورود سرمایه تان به بورس است ، باید ابتداعا آموزش ببینید . اولین جایی  که می توانید آموزش خود را شروع کنید در همان کارگزاری هست که از آن اقدام به دریافت کد معاملاتی کرده اید هست . بعد از آن شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر و دوره های تخصصی به ادامه روند آموزشتان بپردازید

 

برای شروع می توانید از لینک cashflowir وارد پیج اینستاگرامی باشگاه کش فلو شوید و از مطالب بورسی و غیر بورسی آن استفاده ببرید

 

  1. حال که مراحل بالا را به اتمام رساندید ، می توانید از پول کم شروع به سرمایه گذاری کنید و امید وارم که موفق شوید.
بازار سرمایه , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره Ali Kargozar

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *