۱۴۰۰/۱۰/۱۱

تضمین آینده کودک با آموزش سواد مالی

سواد مالی برای کودکان به همان اندازه ایی که  برای بزرگسالان مهم است باید مورد توجه قرار گیرد. در واقع، شاید بسیار مهم تر از آموزش به بزرگسالان باشد.

اگر بتوان یک کودک را در مورد روش صحیح مدیریت مالی در تمام جنبه های زندگی آموزش داد، این اتفاق، دستیابی کودک به آینده ای امن را تضمین می کند.
آموزش سواد مالی به فرزندانتان به آنها کمک می کند تا درک کنند که چگونه پول را در حین کسب درآمد مدیریت کنند تا خرج کردن عاقلانه تبدیل به یک عادت در زندگی آنها شود.

 

 

پدرها و مادرهای عزیز، توجه کنید که آموزش سواد مالی به کودکان از سنین پایین مزایای زیادی دارد که من در ادمه برخی از آنها را برای شما بازگو می کنم:

 

۱)فرزندان شما ارزش پول را درک خواهند کرد. توضیح دادن هزینه اقلام باعث می شود که کودکان میان خواسته هایشان و نیاز های اساسی تفاوت قائل شوند.

 

 

۲) از لحظه ای که آنها شروع به درک ارزش دارایی هایشان کنند، هر زمان هدیه ای یا چیزی غیرمنتظره به آنها داده شود، بسیار قدردان خواهند شد.

 

 

۳)سواد مالی باعث می شود که کودکان ارزش پول را درک کنند و پولی که به سختی به دست آورده اند را به راحتی هزینه نکنند و به مفهوم پس انداز فکر کنند.

 

 

۴) با آموزش در مورد خطرات مالی موجود، کودکان برای جلوگیری از بدهی و ورشکستگی در آینده، آگاه تر خواهند شد.

 

 

۵) سواد مالی باعث می شود کودکان تمایل بیشتری به برنامه ریزی برای اتفاقات آینده پیدا کنند، مانند پس انداز برای خرید یک خواسته ضروری در آینده یا پرداخت یک هزینه ناخواسته، سرمایه گذاری در شروع یک کسب و کار، یا حتی کنار گذاشتن پول برای خریدن یک ملک در بزرگسالی.

 

 

۶) کودکان پس از دریافت آموزش های مالی قطعاً زندگی شادتر و بدون استرس تری تجربه خواهند کرد. این مزیت اغلب فراموش می شود، اما باید هنگام نظرسنجیِ پیامدهای درازمدت آموزش سواد مالی، به شدت بر این نکته تأکید کرد.

 

 

۷) دقت کنید بازارهای مالی بسیار پیچیده اند و دارای مفهومی فراتر از موضوعاتی مثل پس انداز هستند. کودکان باید در سنین پایین مفهوم بازارهای مالی را بیاموزند و درک کنند، که این آموزش می تواند از سرمایه گذاری آنها در ابزارهای مالی اشتباه جلوگیری کند.

۸) کودکان می توانند با به اشتراک گذاشتن دانش مالی خود در خانواده، در مورد نحوه مدیریت بهتر پول در خانواده خود نیز تأثیر گذار باشند.

 

گرد آورنده: الهام رمضانی     ویراستار: رضا کارگزار

با پیوستن به پیج اینستاگرامی کش فلو از قرار گرفتن مقالات جدید بر روی سایت با خبر شوید.

تعدیل سود در سهام

یکی از خرد ترین استراتژی ها برای گرفتن سود از بورس را در این مقاله بیان کرده ایم

نماد هر سهمو چحوری میسازن ؟!

با اینکه بدانید چطور نماد سهام های در بورس را می سارند ، می توانید بهتر تشخیص دهید که هر گروه از سهم ها دارای چه نماد هایی هستند

صف خرید سهام

هنگامی که سهام ها صف خرید می شوند ، صاحبان آنها بیشترین سود را در روز می برند ، در این باره چه می دانید؟!

افراد حقیقی و حقوقی

از مهم ترین عوامل در تعیین شرایط و تابلو خوانی یک سهم ، اینه که بتونید تشخیص بدهید که تمایل چه دسته از افراد حقیقی و یا حقوقی به این سهم بیشتره

بازار سرمایه , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره علی کارگزار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *