۱۳۹۹/۰۵/۲۹

ضمانت نامه بانکی

  • ابزارهای مالی را بهتر بشناسید

یکی از ابزار های کمک مالی که به تازگی کاربرد آن در معاملات زیاد شده ضمانت نامه های بانکی هستند . که به این صورت یک سند و یا چک بانکی عمل می کند ، ولی قبل از توضیح آن تصمیم داریم با یک مثال راه و روش را برایتان روشن کنیم ؛

 

  • مثال عینی

فکر کنید که خدای ناکرده یکی از آشنایان شما به مشکلی حقوقی برخورد کند و شما به عنوان آشنا اگر سند ملکی داشته باشید که در برابر ارزش جرم باشد ، در ازای گرو گذاشتن سند ، می توان زندانی را برای مدتی مشخص آزاد کند . اگر آشنای شما تا موعد مشخص خود را معرفی نکند ، سازمان مربوطه ملک شما را توقیف می کند تا زمانیکه مجرم خودش را معرفی کند .

 

  • چگونه با ضمانت نامه بانکی ، معامله می توان نمود

ضمانت نامه های بانکی ها جدا از انواعی که دارند ، به همین روند و ترتیب کار می کنند . یعنی اگر قرار باشد شما معامله ای انجام دهید و چند راه برای پرداخت حق معامله دارید به طرف مقابل ، سه راه عمده و عامه آن این است که یا نقدا پرداخت کنید ، یا چک  و یا با ضمانت نامه های بانکی .

 

  • افراد ثروتمند چگونه معامله می کنند؟!

افرادی که به نظر سرمایه گذاران بزرگی مثل رابرت کیوساکی ، تماما معاملاتش را با بدهی های خوب پرداخت می کرد ، سراغ راههای دوم و سوم یعنی چک و ضمانت نامه های بانکی می روند.

اگر شما در معامله ای چک به طرف مقابل بدهید و چک شما در روز پرداخت دارای پشتوانه نقدی نباشد ، چک شما برگشت می خورد و فرد مقابل هم به پولش نمی رسد و شما هم به احتمال زیاد مجرم محصوب می شوید و به زندان می افتید .

ولی راه سوم ، اگر با ضمانت نامه های بانکی اقدام به معامله کنید و در روز پرداخت حساب شما دارای پشتوانه نباشد ، بانک به شما پشتیبانی می دهد و پول ویا همان بدهکاری شما را تسویه می کند . پس فرد مقابل شما در معامله به پول خود حتما می رسد و شما به بانک بدهکار می شوید و بانک به شما مدتی را در جهت پرداخت بدهیتان به شما می دهد و در ازای این مدت از شما مبلغی تحت عنوان کارمزد دریافت می کند .

 

  • ویژگی این کار چیست ؟!

این اتفاق باعث می شود با وجود یک شخص سوم در معامله شما ، تضمین نقدشوندگیتان را بالا ببرید و نرخ جرایم کاهش پیدا می کند و باعث افزایش موفقیت های شما می گردد .

 

  • اشخاص معروف

برای اینکه بیشتر با افراد معروف مخصوصا ایرانی که توانستد ثروتمند شوند آشنا شوید ، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ” راز های ثروت مرحوم عسگراولادی” را مطالعه نمایید

اگر می خواهید در مورد بدهی های خوب و بد بیشتر آشنا شوید ، حتما از لینک انتهای صفحه به پیج اینستاگرامی ما مراجعه نمایید

در مقالات بعدی برایتان می گوییم که این ضمانت نامه های بانکی بر چند نوع دسته بندی می شوند

با پیوستن به پیج اینستاگرامی کش فلو از قرار گرفتن مقالات جدید بر روی سایت با خبر شوید.

صف فروش

هنگامی که سهام ها صف فروش می شوند ، صاحبان آنها بیشترین ضرر را در روز می برند ، در این باره چه می دانید؟!

یه شرط مهم برای انتخاب سهم

استراتژی ، مهم ترین ابزار شما برای دریافت سود هست ، این مقاله در مورد یک استراتژی با شما صحبت میکنه

بازه قیمت

بازه قیمت ، به بررسی قیمت ها در موقعیت های مختلف هست

تابلو خوانی ؛ سهام شناور

در ادامه تدریس تابلو خوانی از طریق مقالات ، در این مقاله قصد داریم یکی از مهم ترین مفاهیم پایه بورسی را به شما معرفی کنیم ، امید واریم که برایتان بسیار بدرد بخور باشد !

سایر بازارها , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره علی کارگزار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *