1399/05/04

قیمت آخرین معامله

همان طور که در مقالات قبل به این موضوع اشاره کردیم ، در بورس مفهوم خیلی از کلمات را می توان از معنی ظاهری آنها متوجه شد .

چیزی که می توان از قیمت آخرین معالمه درک کرد ، به صورت مشهود این است که آخرین معامله ای که انجام شده در چه قیمتی بوده است.

  • دلیل اهمیت این قیمت

در معامله هایی که در طی روز انجام می شود افراد با توجه به این مفهوم ، قیمت آخرین معامله ، سهم را برای خرید توسط خودشان قیمت گذاری می کنند .

نام دیگر قیمت آخرین معامله ، قیمت بسته شدن نیز هست که در مبحث فیلتر نویسی و تکنیکال به آن بیشتر خواهیم پرداخت

  • واقعیت قیمت آخرین معامله

در واقع برای درک روشن تر از این مفهوم ، می توان اینطور گفت که هر سهم دارای یک قیمت آخرین معامله هست ، در واقع همان را به ماگوید که ارزش این سهم برای معامله گران چقدر است!

این مفهوم می تواند خیلی چیزا های را برای ما روشن کند ولی تا زمانی که بقیه مفاهیم ها را متوجه نشوید ، درست متوجه اهمیت این مفهوم نمی شوید!

با پیوستن به پیج اینستاگرامی باشگاه کش فلو از قرار گرفتن مقالات جدید بر روی سایت با خبر شوید.

تعدیل سود در سهام

یکی از خرد ترین استراتژی ها برای گرفتن سود از بورس را در این مقاله بیان کرده ایم

نماد هر سهمو چحوری میسازن ؟!

با اینکه بدانید چطور نماد سهام های در بورس را می سارند ، می توانید بهتر تشخیص دهید که هر گروه از سهم ها دارای چه نماد هایی هستند

صف خرید سهام

هنگامی که سهام ها صف خرید می شوند ، صاحبان آنها بیشترین سود را در روز می برند ، در این باره چه می دانید؟!

افراد حقیقی و حقوقی

از مهم ترین عوامل در تعیین شرایط و تابلو خوانی یک سهم ، اینه که بتونید تشخیص بدهید که تمایل چه دسته از افراد حقیقی و یا حقوقی به این سهم بیشتره

بازار سرمایه , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره علی کارگزار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *