از مربی بپرس

یادگیری در باشگاه
مدت زمان : 00:03:48
مدت پشتیبانی : 0 روز

در تمام این سالها که موسس و مربی باشگاه کش فلو بودم همیشه مورد لطف و اعتماد عزیزانی قرار می گرفتم که سوالات و ابهامات خود در حوزه سواد مالی ، سرمایه گذاری و موفقیت مالی را از من می پرسیدند و من هم به حکم رسالتم پاسخ هایی شفاهی یا کتبی تقدیم حضور این عزیزان می کردم ولی هیچ وقت این امکان نبود که آرشیوی از این پرسش و پاسخ ها را به جهت مدیریت دانش ایجاد کنم و بعضاً مجبور به ارائه پاسخ های تکراری به سوالات مشابه می شدم که اگر این آرشیو دانشی در اختیار پرسشگر بود نیاز نبود این زمان را صرف پرسش تکراری و انتظار برای پاسخ تکراری کند و خیلی سریع با مطالعه پرسش و پاسخ های گذشته، پاسخ خود را دریافت می کرد و این زمان نیز از من صرف تولید محصولات و آموزش های جدید در باشگاه می شد.

لذا به اذن خدا تصمیم گرفتم این صفحه را در سایت باشگاه کش فلو به پاسخ به سوالات شما اعضای محترم باشگاه اختصاص دهم و شما می توانید به راحتی سوال خود را به صورت کامل در بخش پرسش و پاسخ پایین همین صفحه برای من ارسال کند و من در نزدیک ترین زمان ممکن پاسخ کاملی به سوال ارزشمند شما خواهم داد و با پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

پیشاپیش مشتاق و سپاسگذار سوالات ارزشی شما عزیزان هستم تا با هم شعار با هم ثروتمند شویم را در باشگاه کش فلو محقق سازیم.

شیوه آموزش :
پرسش و پاسخ
با امکان درج پرسش و دریافت پاسخ عمومی از مربی
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر


 دانلود :  


 راهنمای از مربی بپرس:

 • برای درج پرسش خود لطفاً ابتدا در باشگاه عضو شده یا وارد شوید و پس از ورود فقط از بخش پرسش و پاسخ پایین همین صفحه استفاده نمایید.

 • پاسخ شما در اولین فرصت توسط مربی ارشد باشگاه، رضا کارگزار داده خواهد شد و به محض درج پاسخ، پیامک اطلاع رسانی آن توسط سایت باشگاه برای شما ارسال خواهد گردید.

 • برای مشاهده پاسخ خود می توانید در اولین فرصت وارد همین صفحه شده و در بخش پرسش و پاسخ پایین صفحه، پاسخ خود را بیابید یا برای راحتی و تجربه بهتر لطفاً این صفحه را از طریق دکمه سبزرنگ  خرید  بالای صفحه به رایگان خرید کنید و برای مشاهده پرسش و پاسخ های خود، هربار با ورود به منو > مرکز آموزش > آموزش مجازی > خریدهای من، بعد از پیدا کردن محصول "از مربی بپرس" روی دکمه  مدیریت پرسش و پاسخ  کلیک کنید و در این صفحه به صورت کامل تمام پرسش و پاسخ های جدید و قدیم خود را به صورت آرشیو شده، مشاهده و مدیریت نمایید.

 • توجه داشته باشید پس از خرید رایگان این صفحه به هیچ وجه امکان درج پرسش در صفحه اتاق آموزش مجازی را ندارید و آن صفحه برای شما کاربردی ندارد لذا مجدداً تاکید می گردد برای درج پرسش خود پس از ورود فقط از بخش پرسش و پاسخ پایین همین صفحه استفاده نمایید.

 • خرید این صفحه برای کسانی که قصد پرسش از مربی ندارند نیاز نیست و کاربردی ندارد و فقط کافیست برای استفاده از پرسش و پاسخ ها، بخش پرسش و پاسخ پایین این صفحه را مطالعه کرده و از نوار شمارش صفحات آن، برای گشتن بین پاسخ ها استفاده نمایند.


صفحات مرتبط :

 


 راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از آخرین پرسش و پاسخ ها لطفاً در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید. پرسش و پاسخ ها همزمان در کانال یوتیوب باشگاه کش فلو نیز اطلاع رسانی می شود که با سابسکرایب کردن کانال و فعال کردن زنگوله، یوتیوب خودش به شما اطلاع رسانی می کند.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@
یوتیوب     cashflowir@

پرسش و پاسخ (10)


 • سجاد امیری
  سه شنبه, ۱۰ بهم ۱۴۰۲ ۰۶:۵۸
  سلام آقای کارگزار وقت بخیر.واقعیت من تقریبا ۱۰۰ میلیون سرمایه دارم، میخواستم برای آینده دخترم که الان حدودا ۳سالش هست سرمایه‌گذاری کنم براش.نمی‌دونم کجا سرمایه‌گذاری کنم براش؟نمی‌دونم چندتا سکه بگیرم بذارم یه گوشه.نمی‌دونم سهام بورسی بگیرم.نمی‌دونم دلار بخرم.شما برای آینده پسرتون چه فکری کردین؟من هم کتاب‌های اقای کیوساکی رو خوندمهم بازی شما رو خرید کردم.
  • رضا کارگزار
   سه شنبه, ۱۰ بهم ۱۴۰۲ ۲۰:۵۸
   سلام سجاد عزیز، من سوال شما رو از چند زاویه به ترتیب از مهمترین بخش به بعد پاسخ میدم. مهمترین بخش سوال شما وجود یک سرمایه ۱۰۰ میلیونی معطل در دست شماست، سرمایه یعنی "پول در خطر" چرا در خطر؟ چون تورم هر لحظه نابودش میکنه پس وقتی می‌گویید من ۱۰۰ میلیون پول در خطر دارم و نمیدونم کجا سرمایه گذاری اش کنم این یعنی شما برای پولتون برنامه ندارید و باید ضمن انجام بازی های کش فلو، مهارت برنامه ریزی مالی شخصی رو هم یاد بگیرید. درواقع شخص با سواد مالی، شخصی است که می‌گوید من ده ها فرصت سرمایه گذاری (فرصت معامله در بازی های کش فلو) در زیر دستم دارم ولی سرمایه کافی ندارم! پس شما قبل از آینده نگری برای کودک خود باید ابتدا سطح سواد مالی خود را بالا ببرید هم شما هم همسرتون چون دو نفر در یک کشتی نشسته اید و به این شکل خانواده ای با سواد مالی داشته باشید. در این صورت کودک شما هم که در دل این خانواده رشد می کند همزمان سواد مالی بالایی خواهد داشت و حتی اگر شما از امروز برایش سرمایه ای کنار نگذاشته باشید خودش به تنهایی از صفر و فقط با اتکا به وجود ارزشمند خود و سواد مالی خود، ثروت های کلان را ایجاد می‌کند. از آنجایی که گفتید بازی کش فلو را انجام داده اید باید به شما یادآوری کنم که فضای بازی کش فلو چگونه است. شما یک شغل دارید و با تسلط به برنامه ریزی مالی شخصی توانسته اید اولین جریان نقدی مثبت ماهانه را ایجاد کنید و به لطف این جریان نقدی ماهانه در کنار پس انداز اندک گذشته خود، وارد روند بازی می شوید و با اینکه در چرخه موشی هستید با ذهنیت یک ثروتمند شروع به سرمایه گذاری مبالغ نقدی و ایجاد بدهی و پرداخت آن با جریان نقدی ماهانه مثبت خود می‌کنید و به مرور دارایی های درآمدزا در ستون دارایی های خود می‌سازید و سپس روند تغییر پیدا می کند و شما ابتدا بخشی از هزینه های خود را از محل درآمد غیرفعال حاصل از دارایی ها می پردازید و در ادامه میتوانید همه هزینه های خود را با این درآمد غیرفعال بپردازید و بعد به استقلال مالی می‌رسید و ثروتمند می شوید. در این مسیر من سرمایه پدر و مادر یا دارایی های گذشته را نمی بینم پس نگرانش نباشید و فقط روی حال خود تمرکز کنید. اولین سرمایه گذاری رو روی خودتون انجام بدید و در کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی(ب‌م.ش) که سابقه طولانی در باشگاه کش فلو دارد شرکت کنید و خانوادگی سواد مالی خودتون رو بالا ببرید. در این کارگاه انواع ابزارهای سرمایه گذاری که شما بین آنها سردرگم هستید نیز معرفی و توصیه شده است و شما میتوانید از امکان پشتیبانی پرسش و پاسخ این کارگاه هم استفاده کنید و سوالات خاص تر خود را بپرسید. در این مسیر من کاملا کنار شما هستم به شرطی که پرسشگر و جویای یادگیری باشید. باشگاه کش فلو قصد دارد به افرادی مثل شما کمک کند به شرطی که خودتان پای کار باشید. منتظر دیدار شما در کارگاه ب.م.ش هستم.
 • علیرضا کاوسی فرد
  دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ۱۹:۰۴
  سلامبرای تولید دارایی با سرمایه کم که جریان نقدی داشته باشد باید چه دارایی بخرم
  • رضا کارگزار
   چهارشنبه, ۲۲ آذر ۱۴۰۲ ۲۳:۴۷
   سلام علیرضای عزیز، دارایی هایی که جریان نقدی دارند در انواع مختلف با حجم سرمایه متفاوت هستند که می توانید با شرکت در کارگاه مجازی ب.م.ش با این دارایی ها اشنا شوید و عملا در بازی های کش فلو و کش فلو ریس آنها را معامله کنید که می توان از ساده ترین هاشون صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت رو مثال زد که یکی از کارت های پرطرفدار بازی کش فلو ریس است. من شخصاً برای سرمایه های اندک طرفدار راه اندازی کسب و کارهای کوچک هستم که هم شما را با شیوه کسب درآمد شخصی بدون اتکا به حقوق کارفرما آشنا می کند و هم میزان درآمدزایی آن در اکثر موارد بیشتر از سایر دارایی هاست. درواقع کسب و کارها همیشه بیشتر از سایر دارایی ها سود داده اند و میدهند! پس یک تیر و دو نشان هستند. از طرفی اگر واقعاً سرمایه شما اندک است قبل از هر کاری، روی خودتان به عنوان ارزشمندترین دارایی زندگی خود سرمایه گذاری کنید و یادتان باشد شما بزرگترین دارایی خود هستید و بیشترین جریان نقدی را می توانید ایجاد کنید حتی بیشتر از تمام بازارهای سرمایه گذاری دنیا و هیچ وقت ارزشمندی خودتان برای خلق ثروت را دست کم نگیرید. هر زمان آماده بودی من در کارگاه برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی (ب.م.ش) منتظر شما هستم تا با هم مسیر درست رسیدن به استقلال مالی را در زندگی مالی شما بسازیم این می تونه اولین سرمایه گذاری شما روی خودت باشه.
 • امیرحسین حسینی
  پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۱۶:۳۵
  سلام و درود فراوان و آروزی ثروت و سلامتی و شادی روزافزون برای شما و تمامی انسان هادیروز که داشتم برای چندمین بار کتاب «پدر پولدار ، پدر بی پول» رو می‌خوندم یه موردی ذهنم رو مشغول کرد به این فکر کردم که این کتاب برای خروج از عصر صنعتی و ورود به عصر اطلاعات تالیف شده و برای سال ها قبله ، اما درحال حاضر تقریبا درحال گذر از عصر اطلاعات هستیم و داریم وارد عصر جدیدی میشیم یا حتی شدیم که من به شخصه اسمش رو نمی‌دونم میخواستم از شما استاد عزیز و دانا درخواست کنم که در مورد اطلاعات جدیدتر و مواردی همچون متاورس ، جهان های موازی ، هوش مصنوعی ، واقعیت مجازی و مواردی از این قبیل اعضای باشگاه رو مطلع کنید و فرصت ها و مشاغل و فرصت های سرمایه گذاری جدید رو بهمون معرفی کنید ، به گونه ای که از چند سال قبل شاهد معامله زمین در متاورس بودیم که هم اکنون قیمت این زمین ها سرسام آور بالا رفتهفیلم «بازیکن شماره یک ، آماده» فیلم جالب توجهی در این مورد هستخیلی علاقه مند هستم نظرات و اطلاعات ارزشمند شما رو در این زمینه مشاهده کنم
  • رضا کارگزار
   پنجشنبه, ۲۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۰:۱۴
   سلام امیرحسین عزیز، ممنون از آرزوی قشنگ ات که نشان از رشد ذهنی شما می ده. یکی از پیشگویی های کتاب پدر پولدار نابودی دانشگاه ها بود و الان شاهد آن هستیم. این کتاب کهنه نمی شود فقط بیشتر درک می شود! در واقع من عصری که در آن هستیم را عصر بیداری می دانم. در این عصر انسان ها یکی پس از دیگری بیدار می شوند و پرده ها از جلوی چشمانشان برداشته می شود و به قدرت واقعی خود پی می برند و ثروت های کلان را در سنین پایین خلق می کنند یا بهتر بگویم به آنها داده می شود. ما در عصر پاداش های بزرگ هستیم. در عصر میلیاردرهای (دلاری) 23 ساله و کودکان ثروتمند! این نشان از کهنه و ضعیف بودن افکار نسل های گذشته دارد که طرفداران متعصب آنها را در دنیای امروز وادار کرده که در برابر تغییرهای دنیا مقاوت کنند ولی در نهایت نابودی منتظر آنهاست. چون سیستم جهان هستی یک قانون بی رحمانه ای دارد به نام قانون حرکت! این قانون به هیچ یک از اجزای سیستم جهان هستی اجازه توقف نمی دهد. همه باید یک رویا، یک هدف یا حداقل یک خواسته ای مثل خریدن یک لباس نو در زندگی داشته باشند تا به گسترش جهان هستی کمک کنند والا از سیستم حذف می شوند. مواردی نظیر هوش مصنوعی و متاورس و ... که بیان کردی همگی ملزمات زندگی ما خواهند شد و زیاد نگران نباش چون به سادگی یادگیری استفاده از موبایل یادشان خواهیم گرفت و روتین زندگی ما خواهند شد حتی به محلی برای سرمایه گذاری های ما مبدل خواهند شد. در این بین مهم خود شما هستید. رویای شما! همانطور که رویای افرادی نظیر مارک زاکربرگ دارد دنیای متاورس را می سازد رویای شما امیرحسین عزیز هم دنیا جدیدی برای ما آدم ها خلق می کند پس به رویاهایت (همانطور که در ابندای بازی کش فلو از بازیکنان خواسته می شود) اهمیت بده. به قول بزرگی که می گفت: دنیا متعلق به صاحبان رویاهاست! رویاتو بساز و واقعی اش کن و جهان هستی رو گسترش بده و خدا را به یاد مردم خواب بیاور.
 • امیرحسین حسینی
  شنبه, ۱۳ آبا ۱۴۰۲ ۱۶:۵۲
  سلام و احترام خدمت شما و تیم فوق العاده تونبنده بخاطر افزایش درآمد و صد البته بخاطر یاد گرفتن مهارت بازاریابی و فروش و انتخاب شغلی با پتانسیل درآمدی بالا قصد دارم از شغل فعلی خودم که تکنسین اورژانس هستم استعفا بدم و وارد شغل ویزیتوری مواد غذایی بشم و در این زمینه با چند تا شرکت هم صحبت کردم ‌و طرح های درآمدی این شرکت ها خیلی من رو تحت تاثیر قرار دادهاما با یکی از ویزیتور های قدیمی تر که چند سالی هست از شغل ویزیتوری خارج شده صحبت کردم و از معایب و وقت گیر بودن و درآمد نه چندان بالای این کار بهم گفت کلی دلسرد شدم دوست داشتم نظر شما مربی عزیز رو در باره ریسک کردن و خروج از شغل فعلی رو بدونم با وجود اینکه خانواده ام نیاز به تامین داره و قسط هم دارمهمچنین مایل هستم در صورت امکان اطلاعات کاربردی در مورد شغل ویزیتوری بهم ارائه بدید .
  • رضا کارگزار
   چهارشنبه, ۱۷ آبا ۱۴۰۲ ۱۱:۴۸
   سلام امیر حسین عزیز، در خصوص بحث اشتغال و کاریابی در فصل 4 کارگاه ب.م.ش با عنوان "درآمد و شغل" آموزش هایی را ارائه کردم که می توانید از آن بهره بگیرید ولی به صورت کلی شغل فعلی شما ارزش انسانی بالایی دارد ولی قطعا به دلیل قرار دادن شما در ربع E ماتریس درآمد (منبع: کارگاه های مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی های کش فلو کش فلو ریس) باعث ایجاد یک سقف درآمدی بالای سر شما شده است که قطعاً درصورت درخواست شما از خدای درونتان برای افزایش درآمد، به خارج از این شغل هدایت خواهید شد. پس همینکه به این موضوع فکر کرده اید خودش نشانه ای بر این است که باید آن را جدی بگیرید ولی توصیه من به شما با توجه به نگرانی که نسبت به هزینه های فعلی زندگی دارید این است که موازی با شغل فعلی، فعالیت ویزیتوری را آغاز کنید و به مرور پس از دریافت نتایج مالی (پس از گذر کردن از دوران کسب تجربه) از شغل فعلی خارج شوید و تمام وقت روی شغل جدید متمرکز اقدام کنید (من خودم هیچ وقت این روش را انجام ندادم و از روش دوم یعنی خروج کامل ناگهانی و شروع دوباره استفاده کرده ام و هزینه آن را هم داده ام و اصلا برای من بد نبوده!). شغل ویزیتوری این مهارت ها را در شما رشد می دهد حتی اگر پولی نداشته باشد: 1- افزایش عزت نفس 2- رفع خجلی 3- بهبود فن بیان 4- بهبود زبان بدن 5- بهبود مهارت دوست یابی و افزایش دوستان 6- افزایش دانش بازاریابی 7- علاقه به کتابخوانی 8- توجه به نیازهای عموم مردم و ایجاد ایده هایی برای رفع آنها و ... . لذا شغل ویزیتوری حتی به مدت کوتاه می تواند شما را رشد دهد. من خودم در 18 سالگی پس از یک دوره چندماهه کار در یک ساندویج فروشی که اولین شغلم بود هدایت شدم به ویزیتوری و تا 21 سالگی و تاسیس اولین کسب و کارم (شبکه توزیع گرا) به این شغل مشغول بودم و من را از یک انسان خجالتی با وابستگی به پدر و مادر به یک رویاپرداز و تلاشگر تبدیل کرد. به ندای خدای درونت عمل کن! شاد باش و نتیجه بگیر.
 • علی تقی زاده شیرازی
  دوشنبه, ۰۸ آبا ۱۴۰۲ ۱۱:۵۴
  به نظر شما با 100 تا 300 میلیون چه سرمایه گذاری هایی میشود کرد که هم بازگشت سرمایه سریعی داشته باشد هم درامد غیر فعال ؟
  • رضا کارگزار
   چهارشنبه, ۱۰ آبا ۱۴۰۲ ۱۴:۳۷
   سلام علی عزیز، در این خصوص از بازاهای موجود در بازی های کش فلو کمک بگیرید و دقیقاً مطابق با ترتیب خرید دارایی در بازی های کش فلو، سرمایه های خود را سرمایه گذاری کنید. البته می توانید با شرکت در کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی (ب.م.ش) طبق سرفصل 10 (انواع ابزارهای سرمایه گذاری) نیز با این بازارها آشنا شده و سرمایه گذاری کنید و اگر سوال تخصصی تر در کلیت امر سرمایه گذاری یا هر بازار به صورت مجزا داشتید که مربوط به اصلاح استراتژی های سرمایه گذاری شماست می توانید با استفاده از پشتیبانی پرسش و پاسخ 30 روزه این کارگاه با من در ارتباط باشید و من به صورت کامل پاسخ سوالات یا ابهامات شما را در این خصوص ارائه می کنم. یادتان باشد اگر نمی دانید با پولتان چکار کنید اولین سرمایه گذاری شما باید سرمایه گذاری بخشی از سرمایه نقدی و زمانی شما بر روی خودتان باشد که شامل خرید محصولات آموزشی و استفاده از ابزارهای کمک آموزشی است بعد خودتان پاسخ این سوال و سوالات مشابه را پیش خودتان پیدا خواهید کرد و نیاز به پرسیدن از دیگران نیست چون یکی از عواقب اینگونه سوالات، جذب افراد سودجو به جهت معرفی پیشنهادات سرمایه گذاری اغواکننده واحی و هدر رفت سرمایه شما است! موفق باشید.
 • علی تقی زاده شیرازی
  شنبه, ۰۶ آبا ۱۴۰۲ ۱۲:۰۶
  سلام استاد عزیزیک سوال در خصوص دوره رکود بازار داشتم میخواستم بدونم در دوران رکود بازار های مالی بهترین استراتژی برای فروش چیه و روشهایی که پولمون برامون کار کنه تو شرایط رکود تورمی چه راه هایی هست ؟و این که آیا کسی جایی که بشه به صورت قانونی فارم بیت کویین کرد سراغ داره ؟
  • رضا کارگزار
   یکشنبه, ۰۷ آبا ۱۴۰۲ ۱۰:۳۴
   سلام علی عزیز، بخش اول سوالت با موضوع فروش در زمان رکود اشتباه است چون اگر در بازارهای مالی رکودی به وجود بیاد اساساً شما امکان خروج سریع از بازار رو نداری و تا زمان اتمام صف فروش باید صبر کنی و طبیعتاً فروختن در کف قیمت هم منطقی نیست چون این کار خروج در بدترین زمان ممکن است و بارها اتفاق افتاده به فاصله یکی دوماه روند معکوس شده و اونهایی که در کف وارد بازار شدن به سود رسیدن و اونایی که که در سقف وارد شدن و در کف خارج شدن ضرر کردن. کلاً یک استراتژی معاملاتی ساده است که می گه در زمانی که همه میفروشند بخر و در زمانیکه همه می خرن شما بفروش بماند که ما در باشگاه کش فلو فقط می گوییم در زمان مناسب دارایی مناسب را به قیمت مناسب بخر و نگهداری کن و از سود آن لذت ببر نه از استرس معامله آن! اگر از همین روش تبعیت کنی لااقل 80% احتمال سوددهی بیشتری داری. در خصوص بخش دوم سوالت که مربوط به شرایط رکود تورمی است باید بگم این یک طرز فکر است. یعنی شما فکر می کنید تورم و رکود باهم در تمام بازارها اتفاق می افتد و چون فلانی که در صنعت لوازم خانگی است دچار رکود شده یعنی کل بازارها در رکود است و ممکن است توجیه کنی که بله رکود در بازارهای بزرگ در سایر بازارها هم اثر می گذارد چون همه منجمله اخبار اقتصادی این را می گوید و به همین سادگی بشینی سر جات و بپذیری که دلیل عدم فروش شما رکود تورمی است! در صورتی که باید بگردی ببینی چه مشاغلی در همین شرایط به راحتی فروش دارند و یا فروششان بیشتر شده است و از ذهنیت و سبک کاسبی آنها تبعیت کنی. از طرفی در خصوص 2 وظیفه مهم اعضای باشگاه کش فلو در یک پست در اینستاگرام صحبت کردم حتما اون پست رو ببین و اونجا گفتم همه اعضای باشگاه کش فلو 2 وظیفه مهم دارند: 1- سرمایه گذاری منظم بخشی از درآمد ماهانه -2- تولید و عرضه حداقل یک محصول متعلق به خودشون! یعنی شما همواره باید از دو مسیر دائمی (غیر از شغل احتمالی فعلی خود) کسب درآمد داشته باشید تا درصورت کاهش درآمد در یکی، آن یکی جبران مافات کند. البته بگویم که کاملا به صورت متنی نمی شود جواب سوال به این گستردگی را داد و شاید من بتوانم دو ساعت ارائه منظم و دارای طرح درس در خصوص این سوال داشته باشم که البته ممکن است به بهانه سوال شما یک روز آن را ارائه کردم. در خصوص فارم بیت کوین هم من اطلاعی ندارم ولی شاید یکی از اعضای باشگاه داشت و آن را از طریق همین صفحه به اطلاع شما و سایرین برساند. موفق باشی و ممنون بابت حضورت
 • امیر مرحمتی
  یکشنبه, ۲۳ مهر ۱۴۰۲ ۱۵:۴۴
  سلام استاد وقتتون بخیر در رابطه با اینکه دارایی هامون باید واقعی باشن و ازشون درآمد کسب کنیم یعنی از همه دارایی ها باید درآمد کسب کنیم یا از فقط از اون دارایی بزرگتره؟؟مثلا من دارایی هام موبایلمه وماشینمه و سهام وطلا و زمیناز هر پنج مورد باید درآمد غیرفعال یا سود سرمایه گذاری به دست بیام یا فقط همون زمین کفایته؟اگر فقط از زمین درآمد کسب کنم،ماشین و موبایلم و سهام بدهی حساب میشن؟ممنون میشم راهنمایی کنین.مرسی
  • رضا کارگزار
   دوشنبه, ۲۴ مهر ۱۴۰۲ ۲۱:۵۸
   سلام امیر عزیز، اگر بازی های کش فلو را انجام داده باشید متوجه شدید که دارایی ها یا کش فلو دارند یا سود سرمایه ای که این یعنی می‌توانند کش فلو منفی یا زیان سرمایه ای هم داشته باشند یا حتی حالت خنثی داشته باشند و در هیچ حالت سودی ندهند! این وظیفه شماست که دارایی ها را مدیریت کنید و بهینه ترین دارایی ها را در ستون دارایی های خود نگهداری کنید نه دارایی هایی که جریان نقدی منفی یا زیان سرمایه ای دارند یا خنثی هستند و ترجیحا از همه باید سود ببرید والا چه لزومی دارد خریداری و نگهداری کنید! مگر اینکه برنامه خیلی بلند مدتی داشته باشید مثل نگهداری زمین برای رشد در ده سال آینده! در مجموع بازی های کش فلو رو برای درک این وضعیت های مالی توصیه میکنم و حتما بارها بازی کنید و با افراد با ذهنیت های مختلف بازی کنید. مطمئن باشید از همبازی های خودتون چیزهای یادی می گیرید که هیچ وقت به ذهن خودتون نمی آمد.
 • امیر مرحمتی
  یکشنبه, ۲۳ مهر ۱۴۰۲ ۱۵:۳۷
  سلام وقت بخیریه سوال داشتم خودرویی که خودشخص باهاش اسنپ کار میکنه و ازش فقط درآمد فعال داره، دارایی حساب میشه یا بدهی؟چون شنیدم که دارایی واقعی یعنی دارایی است که ازش درآمد غیر فعال یا سود سرمایه گذاری غیرفعال بگیریم.
  • رضا کارگزار
   دوشنبه, ۲۴ مهر ۱۴۰۲ ۲۱:۵۰
   سلام امیر عزیز، به طور کلی خودرو، لپ تاپ، گوشی و هر وسیله ای که باهاش کسب درآمد می کنید جزو ابزار و وسایل کار هستند پس بخشی از کار و کسب شما هستند و به تنهایی ارزش گذاری نمی شوند بلکه کسب و کار شما ارزش گذاری می شود. در مثال شما کار در اسنپ یک همکاری استراتژیک بین شما و شرکت اسنپ است که شما خودرو و راننده می دهید و اسنپ نرم افزار و مسافر و در کل سیستم را وسط می گذارد و در نهایت از سود کسب شده طرفین سهم می‌برید و اگر شما راننده باشید این یک شغل برای شماست نه یک کار و کسب! چون کاملا فعال است و وابسته به فعالیت شما است و درآمداش در ستون درآمدهای فعال ثبت می شود و خودروی شما در این حالت یک ابزار کار است و در ستون دارایی های شما ثبت می شود ولی اگر همین خودرو را در اختیار یک راننده بگذارید و در درآمد آن با راننده سهیم شوید این درآمد برای شما غیرفعال است و در ستون درآمدهای غیرفعال شما ثبت می شود و خودرو باز هم در ستون دارایی های شماست. حال اگر خودرو شخصی برای مصرف خانواده باشد دارایی واقعی محسوب نمی شود و بدهی است. در این خصوص در کارگاه ب.م.ش توضیحات کامل داده شده است.
 • امیرحسین حسینی
  شنبه, ۲۲ مهر ۱۴۰۲ ۱۶:۵۳
  سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامیبابت ایجاد بخش مخصوص پرسش و پاسخ ها از شما نهایت تشکر رو دارم سوال :بنده صورت وضعیت مالیم رو نوشتم ، با یه حساب سر انگشتی ، جریان نقدیم حدوداً منفی دو میلیون هستش عمدتا هم بخاطر قسط مسکن هستش به مبلغ ۱۰ میلیون تومان ماهیانه یعنی اگر قسط مسکن نبود حدود هفت هشت میلیون مثبت بودم درحال حاضر در منزلی سکونت دارم که بابتش اجاره نمی‌دم و بعداً میتونم از ملک مسکونی درآمد غیرفعال داشته باشم فکر میکنم فرصت مناسبی هستش که با ماهیانه ۱۰ میلیون صاحب واحد مسکونی بشم بنظر شما از ادامه روند نهضت ملی مسکن انصراف بدم و روی جریان نقدی مثبت و سرمایه گذاری تمرکز کنم ویا اینکه به همین منوال ادامه بدم و به سختی جریان نقدی منفی رو جبران کنم ؟
  • رضا کارگزار
   شنبه, ۲۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۲:۲۱
   سلام امیرحسین عزیز، لطف داری و ممنونم از استقبال شما. جریان نقدی منفی در صورت وضعیت مالی یک اتفاق معمول است و میتونه حاصل بیشتر بودن هزینه های جاری یا بدهی های بد نسبت به درآمدها باشه و یا می تونه حاصل بیشتر بودن بدهی های خوب نسبت به درآمدها باشه که در حالت اول شخص باید هر چه زودتر این روند منفی رو تغییر بده والا دچار کمبود نقدینگی و ورشکستگی میشه ولی در حالت دوم که حاصل بدهی خوب است مثل شرایط شما که خونه با نیت اجاره دادن خریداری کردید یک تصمیم خوب مالی است به شرطی که شما بدهی مطمئن ایجاد کرده باشید یعنی برای باز پرداخت اقساط طبق شرایط صورت وضعیت مالی خودتون یک پشتوانه تامین نقدینگی مثل جاخالی قسط یا ورود نقدینگی بزرگ جدید حاصل فروش دارایی های دیگر یا افزایش درآمد در ماه های پیش رو در نظر گرفته باشید. این اتفاق یعنی روبرویی با جریان نقدی منفی در زمان انجام بازی کش فلو نیز بارها برای بازیکنان اتفاق می افتد ولی افراد با خونسردی و توجه به برگه صورت وضعیت مالی و حس مثبت به نتیجه تصمیمشون جلو میرن که در نهایت هم حتی در شرایط خیلی سخت باز هم به لطف سیستم خدا (بال متافیزیک) به راحتی از گردنه های مالی عبور می کنند و به سرزمین زیبای مالکیت و درآمدغیرفعال می‌رسند. پس اگر این ملک را با نیت اجاره دادن و افزودن به ستون دارایی هاتون خرید کردید کار درستی انجام دادید و طبق این راهنمایی که کردم به مسیر ادامه بدید و منتظر خبرهای خوب شما از این ملک هستم.
 • قاسم خاموشی
  پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ۱۳:۵۱
  با سلام و عرض ادبضمن تشکر و سپاس از اینکه اجازه دادید به این صورت با شما ارتباط داشته باشم بحضورتان معروض میدارم: بنده در سایت محترم زنجیر افزار با بازی cash flow آشنا شدم و مشتاق شدم این بازی را نه فقط یاد بگیرم بلکه در انجام آن تسلط کافی داشته باشم ولی متأسفانهچیزی از آن سر در نیاوردم. مثلاً در این بازی از مفاهیمی استفاده میکند که برای من کاملاً گنگ و نا آشناست مانند صورت درآمد ها ، ترازنامه مالی ، گردش پول ماهانه ، سرمایه گذاری و ارتباط میان آنها ، خواندن اعداد و ارقام و نتیجه گیری برای تصمیمات. سوال اول بنده این است که آیا نسخه فیزیکی این بازی با راهنمایکامل فارسی (شامل: معرفی مفاهیم بازی ، ابزار آن ، اجرای آن و ... ) در بازار موجود هست یا خیر ؟ و اگر هست از کجا تهیه کنم؟ با تقدیم احترام قاسم خاموشی
  • رضا کارگزار
   پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ۱۴:۱۵
   سلام و عرض ادب سلامت باشید بله بازی CASHFLOW101 بازی معروف رابرت کیوساکی است که با هدف افزایش سواد مالی و مهارت های سرمایه گذاری طراحی شده و قطعا نسخه فیزیکی آن قابل درک تر و مناسب تر است این حاصل تجربه ما در باشگاه کش فلو است. این بازی در ایران توسط باشگاه کش فلو بازطراحی، بومی سازی و تولید شده است و شما میتونید برای شروع از نسخه کش فلو ریس که نسخه خانوادگی است استفاده کنید. این بازی دارای دفترچه راهنمای فارسی و پشتیبانی آموزشی رایگان است. علاوه بر این می توانید درکارگاه آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو ریس نیز که در سایت باشگاه کش فلو قرار دارد شرکت کنید و تخصصی تر مطالب مرتبط به این بازی را یاد بگیرید. به دلیل اشتیاق شما به این بازی پیشنهاد میکنم محصول بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی را که شامل تخفیف است خریداری کنید. باشگاه کش فلو در مسیر تسلط شما به این بازی کنار شماست.