در این مقاله خواهید فهمید که برای رسیدن به استقلال مالی چرا به درآمد غیر فعال نیاز خواهید داشت!

در شرایط سخت اقتصادی، تشخیص تفاوت های گسترده بین سرمایه گذاران واقعاً آسان است. با وجود تلاش های صادقانه، همه سرمایه گذاری ها عاقلانه نیستند.

امروزه، برخی از سرمایه گذارانی که به چیزهایی مانند بازنشستگی متکی هستند ممکن است آسیب ببینند زیرا بازنشستگی آنها آنطور که انتظار داشتند نیست!

با این حال، کسانی که راه‌هایی برای کسب درآمد غیرفعال, مانند املاک و مستغلات پیدا کرده‌اند، در حال پیشرفت هستند.

شیوه آموزش :
مقاله آموزشی
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

کل کلمات: 1084 | مدت مطالعه: 5 دقیقه | نویسنده: کیم کیوساکی | مترجم: رضا کارگزار | آخرین بروز رسانی: 1403/2/24

 

الگوی جریان نقدی ثروتمندان


به تصویر زیر دقت کنید:

فقرا برای زنده ماندن با حقوق ماهانه خود، هزینه هایشان را می پردازند و طبقه متوسط پول خود را داخل بدهی ها می ریزد. با این حال، ثروتمندان همانطور که در بالا نشان داده شد، درآمد خود را از سرمایه گذاری های خود - به جای حقوق - به دست می آورند تا بدهی های خود را بپردازند.

تفاوت اصلی چیست؟ ثروتمندان پولی دارند که ماهانه به شکل درآمد غیرفعال به دست می آید.


 

درآمد غیرفعال دقیقاً چیست؟

 

به طور خلاصه، درآمد غیرفعال نوعی درآمد است که در آن پول به صورت مکرر و بدون هیچ تلاشی تولید می شود.
اگر به چهار ربع نقدینگی نگاهی بیندازید، خواهید دید که 4 شیوه درآمدزایی وجود دارد:

 

کارمند (E): کارمندان زمان و تلاش خود را با درآمد مبادله می کنند و امنیت آنها با وجود سهم آنها ، 100٪ در دست کارفرمای آنهاست. اگر کار نکنند درآمدی ندارند.


خویش فرما (S): خویش فرمایان برای خودشان کار می کنند و ممکن است در نهایت ثمره کار خود را ببینند. با این حال، انعطاف پذیری و آزادی همیشه در دسترس نیست و امنیت کاریشان همچنان به دیگران متکی است.


مالک کار و کسب (B): صاحبان کار و کسب ، درآمد غیرفعال ایجاد می کنند. آنها نتایج مستقیم زمان و تلاش خود را می بینند و درآمدشان متکی به فعالیتشان نیست. این احتمال وجود دارد که روزی صاحبان کار و کسب نیز کارکنانی داشته باشند که برای ایجاد درآمد برای آنها کار کنند.


سرمایه گذار (I): در نهایت، سرمایه گذاران اجازه می دهند پولشان برای آنها کار کند. آن‌ها در دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که درآمد غیرفعالی ایجاد می‌کند که در نهایت جریان نقدی بیشتری دارد.


من و رابرت یک دوست ملاک داریم که در سمت راست این ربع قرار دارد. او دارای چندین ملک است که از آنها هر ماه اجاره (درآمد غیرفعال) به دست می آورد، در حالی که از مزایای مالیاتی و آزادی واقعی برخوردار است. درست مانند الگوی سرمایه گذاری بالا، دارایی های او هزینه های ماهانه او را پوشش می دهد و درآمد او ثابت می ماند.

 

نحوه استفاده از املاک و مستغلات برای ایجاد درآمد غیرفعال

 

راه های مختلفی برای ایجاد درآمد غیرفعال وجود دارد، از سهام گرفته تا داشتن یک کسب و کار خودکار. برای رابرت و من، املاک و مستغلات روش ترجیحی ما برای ایجاد درآمد غیرفعال است.

آنچه ما کشف کرده‌ایم این است که کلید موفقیت این است که برای پوشش هزینه‌ها، کرایه کافی دریافت کنیم. هر چه دارایی های بیشتری با این طرز فکر داشته باشید، درآمد غیرفعال بیشتری ایجاد خواهید کرد.

علاوه بر این، ما علاقه ای به افزایش سود سرمایه ای نداریم. معنی آن این است که ما دوست نداریم برای تعیین اینکه آیا می خواهیم جریان نقدی ایجاد کنیم یا خیر به بازار تکیه کنیم. ما به جای خرید و فروش ملک، معمولاً ملک ها را می خریم و اجاره می دهیم و هر ماه یک جریان درآمد غیرفعال تضمینی دریافت می کنیم.

 

ROI را درک کنید!

 

درک نرخ بازگشت سرمایه (ROI)، برای موفقیت بسیار مهم است. همانطور که در بالا ذکر کردم، ما می دانیم که اجاره ای که دریافت می کنیم باید هزینه های مربوط به هر ملک را پوشش دهد. این بدان معناست که ما قبلاً محاسبه کرده‌ایم که بازده سرمایه‌مان چقدر باید باشد تا جریان نقدی ثابتی داشته باشیم.
به طور خلاصه: سرمایه گذاری هوشمندتر = بازگشت سرمایه بالاتر.

کل دلیل ایجاد درآمد غیرفعال این است که شما می خواهید پولتان برای شما سخت کار کند تا مجبور نباشید برای پول خود سخت کار کنید.

 

محاسبه نرخ بازگشت سرمایه شما

 

جریان نقدی سالانه تقسیم بر مبلغ سرمایه گذاری شده برابر است با بازده نقدی سرمایه گذاری.

به عنوان مثال، فرض کنید شما در حال خرید ملکی اجاره ای هستید که صد هزار دلار قیمت دارد و با 20 درصد پیش پرداخت، به بیست هزار دلار، آن ملک را می خرید. هر ماه جریان نقدی ملک شما 200 دلار است. این یک جریان نقدی سالانه 2400 دلار است. محاسبه بازده نقدی به صورت زیر است:

بازده نقدی  12% = 100 × (20,000 دلار / 2,400 دلار)

بازگشت سرمایه ی بدی نیست، اما خیره کننده هم نیست!

 

بیایید به مثال دیگری نگاهی بیندازیم. فرض کنید 2500 دلار در سهام سرمایه گذاری کرده اید که سالانه 100 دلار سود سهام پرداخت می کند.

بازده نقدی  4٪ = 100 × (2500 دلار / 100 دلار)

 

هدف از نشان دادن این دو مثال، یک ملک اجاره ای و یک سرمایه گذاری سهام، این است که همه ی سرمایه گذاری ها یکسان نیستند. اگر سرمایه‌گذاری ای دارید که 4 درصد بازگشت سرمایه را برای شما به ارمغان می‌آورد، کار چندان سختی نکرده اید. حال اگر یکی از سرمایه گذاری هایتان 50 درصد بازگشت سرمایه برای شما ایجاد می کند، پس شما یک موقعیت عالی در سبد سرمایه گذاری خود دارید.

 

وقت طلاست!

 

هیچ چیز بیشتر از ملاقات با زنانی که آماده پیمودن راه های جدید برای ثروتمند شدن هستند به من انرژی نمی دهد. اما به ازای هر زنی که ملاقات می کنم و آماده شروع کار است، زن دیگری وجود دارد که بهانه می کند: «وقت کافی ندارم».

برای بسیاری از ما، این جمله احتمالاً درست است. ما احساس می کنیم که ساعت های کافی در روز برای انجام هر چیزی که می خواهیم نداریم. ما مشاغل تمام وقت، همسر یا رابطه، حتی فرزندان را به علاوه فعالیت های روزانه اضافی داریم. طبیعتاً فکر اضافه کردن یک چیز دیگر، حتی چیزی که ما را به آزادی مالی می رساند، بسیار سخت به نظر می رسد.

اینجاست که درآمد غیرفعال وارد عمل می شود. ثروتمندان خوب می دانند چگونه از پول، برای تولید زمان استفاده کنند همانطور که ثروت تولید می کنند.

 

پول برای شما کار می کند!

 

کلید موفقیت این نیست که برای پول کار کنید، بلکه این است که پول برای شما کار کند. نکته مهم در مورد درآمد غیرفعال این است که باعث تولید زمان نیز می شود. حتی در خواب هم می توانید درآمد کسب کنید. بنابراین به جای اینکه تا دیر وقت در دفتر کار کنید، املاک و مستغلات شما پول نقد اضافی را در اختیار شما قرار می دهد. به جای اینکه شغل دیگری پیدا کنید، کسب و کاری که با فروش آنلاین شروع کرده اید درآمد اضافی ایجاد می کند.


ثروتمندان از زمان اضافه ای که به دست می آورند برای تنبلی یا انباشت بدهی استفاده نمی کنند. آنها از زمان خود برای ایجاد اوقات فراغت بیشتری در آینده استفاده می کنند.

آنها از جریان نقدی حاصل از یک سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری در پروژه سرمایه‌گذاری دیگر استفاده می‌کنند و بر ثروت خود می‌افزایند.

 


برچسب ها : آزادی مالی ، راز آزای مالی ، چگونه از نظر مالی آزاد شوم؟ ، برای آزادی مالی چکار کنم؟ ، آیا می شود آزادی مالی را تجربه کرد؟ ، آزادی مالی و زمانی ، 

 درباره وبلاگ :

این مقاله به صورت متنی و رایگان در باشگاه کش فلو منتشر می شود و فقط با درج نام نویسنده و مترجم و بک لینک به این صفحه در باشگاه کش فلو، می توانید تمام یا قسمتی از محتوای آن را تکثیر نمایید.


راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین مقالات وبلاگ لطفاً در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید. مقالات وبلاگ به صورت همزمان در کانال یوتیوب باشگاه کش فلو نیز اطلاع رسانی می شود که با سابسکرایب کردن کانال و فعال کردن زنگوله، یوتیوب خودش به شما اطلاع رسانی می کند.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@
یوتیوب     cashflowir@

سایر محصولات

   

بازی رومیزی کش فلو

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو رِیس (ویژه خانواده ها و مربیان)

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو به همراه کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

   

جلسه هدایت مالی با رضا کارگزار

رضا کارگزار . مشاوره

 

سریال صوتی زنگ سواد مالی (پادکست)

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

سریال ویدئویی مربی سواد مالی

رضا کارگزار . سریال مربی سواد مالی

       

سریال متنی خط سواد مالی

رضا کارگزار . سریال خط سواد مالی

       

پرسش و پاسخ (0)