مدت زمان : 00:00:00
مدت پشتیبانی : 0 روز

دستور العمل موفق برای سرمایه گذاران متوسط

 

به شاخص های کلیدی که سرمایه گذاران کمتر باهوش از دست می دهند توجه کنید

" از دست دادن پول بسیار آسان تر از به دست آوردن آن است."

به همین دلیل است که پدر پولدار همیشه می‌گفت:

"مهم این نیست که چقدر پول در می‌آوری، مهم این است که چقدر می تونی نگه ‌داری"

این در مورد ارزهای دیجیتال نیز صدق می کند.

شیوه آموزش :
مقاله آموزشی
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

کل کلمات: 1084 | مدت زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه | نویسنده: رابرت کیوساکی | مترجم: رضا کارگزار


 

دستور العمل موفق برای سرمایه گذاران متوسط

 

مدیریت ریسک احتمالاً مهمترین بخش سرمایه گذاری است.

هر سرمایه گذاری و منظورم هر سرمایه گذاری ای با ریسک همراه است.

آیا می توانستید کرونا را پیش بینی کنید؟ آیا شاهد آمدن بیکاری گسترده بودید؟

دنیا محل هرج و مرج است و در دنیای سرمایه گذاری این امر حتی بیشتر صادق است.

 

پدر پولدار همچنین می‌گوید:

 

"یکی از دلایلی که افراد کمی ثروتمند می‌شوند این است که یک طرز فکر مشابه را بر می گزینند . آنها فکر می کنند تنها یک راه برای فکر کردن یا انجام کاری وجود دارد. در حالی که یک سرمایه گذار معمولی فکر می کندکه باید ایمن بازی کنید و ریسک نکنید"


سرمایه گذار ثروتمند باید به این فکر کند که چگونه مهارت های خود را بهبود بخشد تا بتواند ریسک های بیشتری را بپذیرد.بله ریسک بیشتر

 

 

. سرمایه گذاران متوسط ​​و تفکر انعطاف پذیر


پدر ثروتمند این نوع تفکر را «فکر کردن روی هر دو روی سکه» نامید.

وی در ادامه گفت:

 

"سرمایه گذار ثروتمند باید تفکر انعطاف پذیرتری نسبت به سرمایه گذار معمولی داشته باشد. "

 

به عنوان مثال، در حالی که هم سرمایه گذار معمولی و هم سرمایه گذار ثروتمند باید به ایمنی فکر کنند، سرمایه گذار ثروتمند باید به این فکر کند که چگونه ریسک بیشتری بپذیرد.

 

این یعنی چی؟

در حالی که یک سرمایه گذار متوسط ​​به کاهش بدهی فکر می کند، سرمایه گذار ثروتمند به این فکر می کند که چگونه بدهی را افزایش دهد.

در حالی که یک سرمایه گذار متوسط ​​در ترس از سقوط بازار زندگی می کند، سرمایه گذار ثروتمند مشتاق سقوط بازار است.

 

در حالی که این ممکن است برای یک سرمایه گذار معمولی یک تناقض به نظر برسد، این تضاد است که سرمایه گذار ثروتمند را ثروتمند می کند.

 

. جف وانگ


قرار است در مدت کوتاهی آنچه را که جف وانگ، کارشناس ارزهای دیجیتال من، درباره حباب‌ها و سقوط‌های بازار که ممکن است وارد دنیای ارزهای دیجیتال شود ، به اشتراک بگذارم.


به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، می‌خواهم بیشتر بیاموزم زیرا خرابی‌ها و حباب‌هایی که می‌ترکند، سریع‌تر از هر چیز دیگری ثروت را از افراد بی‌سواد به باسواد ها ( از نظر مالی ) منتقل می‌کنند.
 

برای یک سرمایه گذار متوسط، این سرمایه گذاری ها بسیار پرخطر هستند، نه به این دلیل که خود سرمایه گذاری لزوماً ریسکی است، بلکه به این دلیل که اغلب اوقات سرمایه گذار معمولی فاقد آموزش های مالی کافی، تجربه و سرمایه اضافی برای رسیدگی به شرایط ضروری سرمایه گذاری است.

 

پدر ثروتمند گفت:

 

"شما نمی توانید به کسی بیاموزید که یک سرمایه گذار بزرگ باشد. اما یک فرد می تواند یاد بگیرد که یک سرمایه گذار بزرگ شود. مثل یادگیری دوچرخه سواری است. من نمی توانم دوچرخه سواری را به شما یاد بدهم، اما شما می توانید دوچرخه سواری را یاد بگیرید. یادگیری دوچرخه سواری مستلزم ریسک، آزمون و خطا و راهنمایی مناسب است. همین امر در مورد سرمایه گذاری نیز صادق است. اگر نمی خواهید ریسک کنید، پس می گویید نمی خواهید یاد بگیرید. و اگر نمی‌خواهی یاد بگیری، من نمی‌توانم به تو یاد بدهم"

 

. سرمایه گذاری آن چیزی نیست که اکثر مردم فکر می کنند.


سال ها پیش، پدر پولدار به من توضیح داد که سرمایه گذاری آن چیزی نیست که بیشتر مردم فکر می کنند.

او گفت:

 

"بسیاری از مردم فکر می‌کنند که سرمایه‌گذاری فرآیندی هیجان‌انگیز است، جایی که درام زیادی وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند سرمایه گذاری مستلزم ریسک، شانس، زمان بندی و نکات داغ است. برخی متوجه می شوند که اطلاعات کمی در مورد این موضوع مرموز سرمایه گذاری دارند، بنابراین ایمان و پول خود را به کسی می سپارند که امیدوارند بیشتر از آنها بداند."

 

 

"بسیاری از سرمایه گذاران به اصطلاح دیگر می خواهند ثابت کنند که بیشتر از دیگران می دانند ، بنابراین سرمایه گذاری می کنند، به این امید که ثابت کنند می توانند از بازار پیشی بگیرند. اما در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند این سرمایه گذاری است، سرمایه گذاری برای من این نیست. برای من سرمایه گذاری یک برنامه است اغلب یک فرآیند کسل کننده، خسته کننده و تقریباً مکانیکی برای ثروتمند شدن."

 

وقتی شنیدم پدر پولدار این جمله را می گوید، چندین بار آن را برای او تکرار کردم.

 

"سرمایه گذاری یک برنامه است، اغلب یک فرآیند کسل کننده، خسته کننده و تقریباً مکانیکی برای ثروتمند شدن؟"

 

من پرسیدم. منظور شما از فرآیند کسل کننده، خسته کننده و تقریباً مکانیکی ثروتمند شدن چیست؟

پدر پولدار گفت:
 

"این دقیقاً همان چیزی است که من گفتم و منظورم است. سرمایه گذاری صرفاً یک برنامه است که از فرمول ها و استراتژی ها تشکیل شده است، سیستمی برای ثروتمند شدن و تقریباً تضمین شده."
 

 

من پرسیدم : برنامه ای که تضمین می کند شما ثروتمند شوید؟

پدر پولدار تکرار کرد:

"من گفتم تقریبا تضمین می کنم.همیشه خطری وجود دارد."

 

با تردید پرسیدم منظورتان این است که سرمایه گذاری نباید خطرناک و هیجان انگیز باشد؟.

پدر پولدار پاسخ داد:

" درست است. مگر اینکه، شما بخواهید که اینطور باشد یا فکر کنید که سرمایه گذاری باید اینگونه باشد. اما برای من، سرمایه گذاری به اندازه پیروی از دستور پخت نان ساده و خسته کننده است. من شخصا از ریسک متنفرم. من فقط می خواهم پولدار باشم. بنابراین من به سادگی برنامه، دستور غذا یا فرمول را دنبال می کنم. این تمام سرمایه گذاری برای من است."
 

 

من پرسیدم. پس اگر سرمایه گذاری صرفاً به پیروی از یک دستور العمل است، پس چگونه بسیاری از مردم از همان فرمول پیروی نمی کنند؟

پدر پولدار گفت:

"نمی دانم. من اغلب همین سوال را از خودم پرسیده ام. من همچنین تعجب کرده ام که چرا از هر صد آمریکایی فقط سه نفر ثروتمند هستند. چگونه افراد کمی می توانند در کشوری که بر اساس این ایده شکل گرفته است که هر یک از ما فرصت ثروتمند شدن را داریم، ثروتمند شوند؟ می خواستم پولدار شوم. من پول نداشتم بنابراین برای من، فقط این عاقلانه بود که یک برنامه یا دستور غذا برای ثروتمند شدن پیدا کنم و از آن پیروی کنم. چرا سعی می کنید برنامه خود را تنظیم کنید در حالی که شخص دیگری قبلاً راه را به شما نشان داده است؟"

 

گفتم: نمی دانم. حدس می زنم نمی دانستم که این یک دستور غذا است.

پدر پولدار ادامه داد:

" اکنون متوجه شدم که چرا پیروی از یک برنامه ساده برای اکثر مردم بسیار سخت است."

 

من پرسیدم چرا اینطور است؟

پدر پولدار گفت:

"چون پیروی از یک برنامه ساده برای ثروتمند شدن خسته کننده است. انسان ها به سرعت خسته می شوند و می خواهند چیزهای هیجان انگیزتر و سرگرم کننده تر پیدا کنند. به همین دلیل است که از هر صد نفر فقط سه نفر ثروتمند می شوند. آنها شروع به دنبال کردن یک برنامه می کنند و خیلی زود خسته می شوند. بنابراین آنها از دنبال کردن برنامه خودداری می کنند و سپس به دنبال راهی جادویی برای ثروتمند شدن سریع می گردند. آنها روند کسالت، سرگرمی و بی حوصلگی را دوباره تا آخر عمر تکرار می کنند. به همین دلیل است که آنها ثروتمند نمی شوند. آنها نمی توانند حوصله دنبال کردن یک برنامه ساده و بی عارضه برای ثروتمند شدن را تحمل کنند. اکثر مردم فکر می کنند که ثروتمند شدن از طریق سرمایه گذاری ، راه جادویی ای دارد. یا فکر می کنند اگر پیچیده نباشد نمی تواند طرح خوبی باشد. به من اعتماد کن. وقتی صحبت از سرمایه گذاری می شود، ساده بهتر از پیچیده است".

 

 

همانجا نشستم و سر تکان دادم و حالم کمی بهتر شد. آن موقع می دانستم که به جای تلاش برای کسب درآمد بیشتر و ریسک های بزرگ تر، روی سخت تر آموزش دیدن تمرکز می کنم.
 

این برای من منطقی تر بود، خطر کمتری به نظر می رسید، و مطمئناً پول کمتری می گرفت ، و پول چیزی نبود که من در آن زمان زیاد داشته باشم .

 

پدر پولدار آن را برای من خلاصه کرد و گفت :

"شما اغلب می شنوید که مردم می گویند، سرمایه گذاری مخاطره آمیز است. اما در واقع این سرمایه گذار است که ریسک پذیر است. در نهایت این سرمایه گذار است که دارایی یا بدهی ایجاد می کند. من بسیاری از به اصطلاح سرمایه گذاران را دیده ام که وقتی دیگران در حال کسب درآمد هستند پول خود را از دست می دهند. من کسب و کارهایی را به بسیاری از افراد به اصطلاح تاجر فروخته‌ام و شاهد شکستن کسب‌وکارها بودم. من دیده ام که مردم یک ملک کاملاً خوب می گیرند، املاک و مستغلاتی که درآمد غیر فعال زیادی دارد، و در عرض چند سال، همان املاک و مستغلات را با ضرر و زیان در حال از بین رفتن می بینم و بعد می شنوم که مردم می گویند سرمایه گذاری ریسکی است. این سرمایه گذار است که ریسک پذیر است، نه سرمایه گذاری. بنابراین به طور خلاصه، می‌خواهم ریسک را به حداقل برسانم و به سرمایه‌گذار آب دیده تر و با تجربه تری تبدیل شوم که به دنبال درام نیست، بلکه می‌خواهد یک برنامه محکم و خسته‌کننده داشته باشد. راه های زیادی برای آموزش دیده تر شدن وجود دارد. راه ساده آن  این است که مربی بگیر یک مربی حرفه ای "

 

 


 درباره وبلاگ :

این مقاله به صورت متنی و رایگان در باشگاه کش فلو منتشر می شود و فقط با درج نام نویسنده و مترجم و بک لینک به این صفحه در باشگاه کش فلو، می توانید تمام یا قسمتی از محتوای آن را تکثیر نمایید.


راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین مقالات وبلاگ لطفاً در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید. مقالات وبلاگ به صورت همزمان در کانال یوتیوب باشگاه کش فلو نیز اطلاع رسانی می شود که با سابسکرایب کردن کانال و فعال کردن زنگوله، یوتیوب خودش به شما اطلاع رسانی می کند.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@
یوتیوب     cashflowir@

سایر محصولات

   

بازی رومیزی کش فلو

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو رِیس (ویژه خانواده ها و مربیان)

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو به همراه کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

   

جلسه هدایت مالی با رضا کارگزار

رضا کارگزار . مشاوره

 

سریال صوتی زنگ سواد مالی (پادکست)

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

سریال ویدئویی مربی سواد مالی

رضا کارگزار . سریال مربی سواد مالی

       

سریال متنی خط سواد مالی

رضا کارگزار . سریال خط سواد مالی

       

پرسش و پاسخ (0)