در آینده ای نزدیک کارمند بودن ناامن ترین موقعیت در جامعه خواهد بود.

شما باید روحیه کارآفرینی را دریابید و آن را حفظ کنید.

 

وقتی بچه بودم، پدر بیچاره‌ام اغلب می‌گفت:

"به مدرسه برو و نمرات خوب بگیر تا بتوانی شغل امنی پیدا کنی."

 او مرا برای ربع E (کارمند) چهار ربع جریان نقدینگی برنامه ریزی می کرد .

شیوه آموزش :
مقاله آموزشی
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

کل کلمات: 2149 | مدت مطالعه: 15 دقیقه | نویسنده: رابرت کیوساکی | مترجم: رضا کارگزار | آخرین بروز رسانی: 1403/3/6

 

مادرم اغلب می گفت:

"اگر می خواهی پولدار شوی، باید پزشک یا وکیل شوی. "

به این ترتیب شما همیشه حرفه ای خواهید داشت که باید دوباره به آن رجوع کنید.

او مرا برای ربع S (خوداشتغالی) برنامه ریزی می کرد.
 

پدر پولدارم گفت:

"اگر می خواهی ثروتمند باشی، باید به کار خودت فکر کنی."

 

پدر ثروتمند به من توصیه کرد که یاد بگیرم در ربع های B و I چهارربع جریان نقدینگی صاحب کسب و کار و سرمایه گذار شوم.

امروز نقل قول پدر ثروتمندم را به این صورت تغییر می‌دهم که "اگر می‌خواهی امرار معاش کنی، باید به کار خودت فکر کنی"و انجام این کار مستلزم بدست آوردن و زنده نگه داشتن روحیه کارآفرینی است. گفتنش راحت تر از انجام دادنش است.

 

روبات ها و یک تحول عظیم شغلی در راهند!


احتمالاً در مورد هوش مصنوعی و روبات ها زیاد شنیده اید.
چندی پیش اینترنت سر و صدای زیادی بر سر ربات Boston Dynamics به راه انداخت که یاد گرفته چگونه به تنهایی یک در را باز کند.

مدتی پیش، پستی نوشتم که چگونه ظهور هوش مصنوعی و روبات‌ها بر مشاغل تأثیر می‌گذارد .

در آن پست نوشتم:

امروزه بیش از هر زمان دیگری، کارمند بودن ناامن ترین موقعیت مالی است.

این دقیقاً به دلیل ظهور اتوماسیون و هوش مصنوعی است. با این حال، اکثر کارمندان نمی دانند که شغل آنها ممکن است در خطر باشد.
 

بسیاری از کارشناسان، موج آتی روبات ها را به انقلاب صنعتی تشبیه می کنند. بیشتر مردم ترجیح می دهند روی این حقایق ناخوشایند تمرکز نکنند.

و اگر من یک مرد شرط‌بند بودم، شرط می‌بستم که اکثر کارمندان اگر نظرسنجی می‌شدند می‌گفتند که باور ندارند روبات‌ها می‌توانند کارهایشان را انجام دهند.

اما آنها اشتباه می کنند طبق مقاله‌ای در Wired، محققان دانشگاه آکسفورد تخمین زده‌اند که 47 درصد مشاغل ایالات متحده می‌توانند در دو دهه آینده خودکار شوند.
 

در مجله MIT Technology Review، مجله‌ای از یکی از دانشگاه‌های پیشرو در هوش مصنوعی و روباتیک، کارآفرین Kai-Fu Lee درباره ظهور صنعت سریع هوش مصنوعی در چین و تأثیر آن بر جهان نوشت.

 او می نویسد:

ظهور چین به عنوان یک ابرقدرت هوش مصنوعی فقط برای چین مشکل بزرگی نیست. رقابت بین ایالات متحده و چین باعث پیشرفت های شدیدی در هوش مصنوعی شده است که توقف آن در هر جایی غیرممکن خواهد بود. تغییر عظیم خواهد بود و همه آن خوب نیست نابرابری بیشتر خواهد شد.

 

همانطور که هر راننده می تواند با اپ Uber  برای خود منبع درآمدی داشته باشد(اوبر اپ تاکسی اینترنتی است و در ایران به مصداق اسنپ است ) هوش مصنوعی تعداد زیادی از مشاغل را جابجا می کند که باعث نارضایتی اجتماعی می شود.

 

پیشرفت نرم افزار AlphaGo گوگل دیپ مایند را در نظر بگیرید که در اوایل سال 2016 بهترین بازیکنان انسانی بازی رومیزی Go را شکست داد. متعاقباً در سال 2017 که AlphaGo Zero معرفی شد که با انجام بازی هایی علیه خود آموخته شد و در عرض 40 روز برتری پیدا کرده بود نسبت به تمام نسخه های قبلی خود، حال تصور کنید که این پیشرفت ها به حوزه هایی مانند خدمات مشتری، بازاریابی تلفنی، خطوط مونتاژ، میزهای پذیرش، رانندگی کامیون، و سایر کارهای معمولی کارمندان منتقل شود.

به زودی مشخص خواهد شد که نیمی از وظایف شغلی ما تقریباً بدون هیچ هزینه ای توسط هوش مصنوعی و روبات ها بهتر انجام می شود. این سریعترین انتقالی خواهد بود که بشر تجربه کرده است و ما برای آن آماده نیستیم.

 آقای لی (Lee's Sinovation Ventures) با بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری به شرکت های تاسیس شده در صنعت هوش مصنوعی و رباتیک کمک می کند. خودش میدونه چی میگه..

لی همان چیزی را می‌گوید که اکثر غول‌های فناوری انجام نمی‌دهند، صنعت او نیمی از مشاغل را از بین خواهد برد.

سوال این است که در مورد آن چه خواهید کرد؟

 

. همه گیری و طرز فکر کارمندان


گویی ظهور هوش مصنوعی و روبات‌ها برای کسانی که ذهنیت کارمندی دارند به اندازه کافی ترسناک نبوده است، کسی که فکر می‌کند امن‌ترین موقعیتی که می‌تواند در آن باشد داشتن یک «شغل خوب» است، همه‌گیری ویروس کرونا نشان داده است که از دست دادن شغل می تواند در مدت زمان کوتاهی در سطوح انبوه اتفاق بیفتد. 


تنها در عرض چند هفته، بیش از 22 میلیون شغل تنها در ایالات متحده با گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان از بین رفت. ناگهان کسانی که فکر می‌کردند در امان هستند، چرا که فکر می‌کردند «شغل خوبی» دارند به تکاپو افتادند تا زندگی خود را تامین کنند.

 مارکت واچ گزارش می دهد که تنها 42 درصد از مشاغل از دست رفته در روزهای اولیه همه گیری بهبود یافته اند.

همانطور که آنها می نویسند:

 "در بدترین سناریو، اگر کنگره برنامه وام اضطراری را تمدید نکند یا مشاغل تصمیم بگیرند که مشتریان کافی برنگردند، بسیاری از این کارمندان نیز ممکن است برای همیشه از کار اخراج شوند." ما می‌خواهیم ببینیم که آیا این درست است یا خیر، زیرا کنگره به تازگی آخرین تلاش برای یک لایحه محرک دیگر را مسدود کرده است .

بسیاری از کارشناسان انتظار ندارند که مشاغل در سال جاری بهبود یابند و من می ترسم که با عادت کردن شرکت ها به فعالیت در سطح بسیار ناچیز، به هیچ وجه برنگردند. کسانی که روی "کار خوب" شرط بندی می کنند، ضرر بزرگی می کنند.

کسانی که روحیه کارآفرینی دارند در موقعیت بسیار بهتری برای بهبودی در آینده خواهند بود.

 

. روحیه کارآفرینی ضروری است.


همانطور که در پست خود در مورد هوش مصنوعی و مشاغل نوشتم، معتقدم بهترین مسیر برای کارمندان امروزی توسعه روحیه کارآفرینی و ارتقای مهارت های آنهاست.

به جای از دست دادن شغل خود به دلیل اتوماسیون و هوش مصنوعی یا منتظر شغلی باشید که در اثر بیماری همه گیر که ممکن است از بین برود و هرگز باز نگردد، بهتر است مالک شرکت هایی باشید که بتوانید نحوه به کارگیری آن فناوری ها را کنترل کنید یا حتی بهتر است مالک شرکت هایی باشید که آن فناوری ها را ایجاد می کند و آنها را در زمینه تخصصی خود به کار ببرید.

بنابراین، برای یک وکیل، ممکن است شرکتی راه اندازی شود که تحقیقات حقوقی و اطلاع رسانی را خودکار می کند.

برای یک راننده کامیون، این ممکن است به معنای یافتن مکانی برای ایجاد یک شرکت در صنعت خودران باشد.

مهم نیست که امروز در چه صنعتی کار می کنید، این احتمال وجود دارد که بتوانید مکانی را بیابید که در آن اتوماسیون و هوش مصنوعی اختلال ایجاد کند و می توانید کار و کسبی را پیرامون آن ایجاد کنید یا برعکس، سعی کنید در صنعتی کار و کسبی بسازید که در آن اتوماسیون یا استفاده از هوش مصنوعی به عنوان جایگزین دشوار است، اما جایی که می تواند به شما مزیت رقابتی بدهد، مانند سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، کار و کسب ایجاد کنید.

 

. تسخیر و حفظ روحیه کارآفرینی سخت است.


اگر قبول دارید که تبدیل شدن از یک کارمند به یک کارآفرین یا سرمایه گذار بهترین راه برای بقا و شکوفایی در آینده است، بدانید که ایجاد تغییر سخت خواهد بود اما ارزش آن را نیز خواهد داشت.


بسیاری از مردم فکر می کنند که می توانند یک پرش سریع انجام دهند واقعیت این است که شما نمی توانید یک شبه از یک کارمند (E) یا خویش فرما (S)، به یک بیزنس من (B) یا سرمایه گذار (I) حرکت کنید.

اگر جدی باشید این تغییر به یک تعهد بزرگ نیاز دارد. در زیر سه دلیل وجود دارد:

 

دلیل اول : توسعه روحیه کارآفرینی به زمان نیاز دارد.


سال ها طول کشید تا استارباکس ساخته شود. سال ها طول کشید تا مک دونالدز ساخته شود. سال‌ها قبل از تبدیل شدن سونی به یک غول، سرگرمی بود.

به عبارت دیگر، سال ها طول می کشد تا شرکت های بزرگ و رهبران تجاری بزرگ بسازید.

بیشتر مردم به سال ها فکر نمی کنند. بیشتر مردم به رضایت فوری و ثروتمند شدن سریع فکر می کنند. به همین دلیل است که افراد کمی در ربع B وجود دارند.

اکثر مردم پول می خواهند، اما حاضر نیستند وقت خود را سرمایه گذاری کنند.

 

دلیل دوم : شما باید ذهنیت کارمندان را بیاموزید و طرز فکر کارآفرینی را یاد بگیرید.


جمله ای وجود دارد که می گوید:

"شما نمی توانید ترفندهای جدید را به سگ پیر آموزش دهید." خب خداروشکر ما انسان هستیم و سگ نیستیم.

با این حال، حقیقتی در این ایده وجود دارد که هر چه سن ما بالاتر می‌رود، فراموش کردن چیزهایی که سال‌ها صرف یادگیری آن کرده‌ایم سخت‌تر می‌شود.

 

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد در ربع E و S (کارمندان و خویش فرمایان )جریان نقدینگی احساس راحتی می کنند این است که در آنجا احساس امنیت می کنند. از این گذشته، آنها سالها وقت گذاشتند که چگونه آنجا باشند.

بنابراین، بسیاری از مردم به دلیل راحتی به آنجا (کارمندی و خویش فرمایی) برمی گردند، هرچند که این راحتی در نهایت برای آنها خوب نیست.

وقت خود را برای یادگیری نادیده بگیرید و همچنین یاد بگیرید. برای برخی از افراد، سخت‌ترین بخش جابجایی از سمت چپ ربع جریان نقدینگی به سمت راست ربع، ناآگاهی از دیدگاه ربع E و S است. زمانی که آموخته های خود را فراموش کردید، فکر می کنم تغییر بسیار سریع تر و آسان تر خواهد بود.

 

دلیل سوم : این یک تحول است، نه فقط یک تغییر ساده


همه کرم های ابریشم قبل از تبدیل شدن به پروانه پیله می سازند دانشکده خلبانی، پیله من بود. من به عنوان فارغ التحصیل کالج وارد دانشکده خلبانی شدم و به عنوان خلبان از دانشکده خارج شدم و آماده رفتن به ویتنام بودم. نزدیک به دو سال طول کشید تا از آموزش ابتدایی خلبانی در فلوریدا عبور کنم.

من بالهایم را دریافت کردم که به این معنی بود که خلبان بودم و سپس به آموزش خلبانی پیشرفته در کمپ پندلتون کالیفرنیا منتقل شدم.

حدود هشت ماه پس از شروع برنامه در کمپ پندلتون، چیزی در درون من تغییر کرد. در طی یک پرواز آموزشی، سرانجام خلبانی شدم که آماده رفتن به جنگ بود تا آن زمان، از نظر روحی، احساسی و جسمی در حال پرواز بودم برخی از مردم آن را "پرواز مکانیکی" می نامند. در آن ماموریت آموزشی، از نظر روحی تغییر کردم. مأموریت به قدری شدید و ترسناک بود که ناگهان تمام تردیدها و ترس هایم به زور از سر راهم کنار رفت و روح انسانی ام را فرا گرفت.

پرواز بخشی از وجود من شده بود در داخل هواپیما احساس آرامش می کردم هواپیما بخشی از من بود آماده رفتن به ویتنام بودم.

روند من برای تبدیل شدن به یک تاجر و سرمایه گذار تقریباً همان فرآیند تبدیل شدن به یک خلبان آماده برای رفتن به جنگ را طی کرده است.

دو بار شکست در تجارت طول کشید تا اینکه ناگهان روحیه ام را پیدا کردم… روحی که اغلب به آن «روح کارآفرینی» می گویند. این روحیه ای است که مرا در سمت B و I نگه می دارد، مهم نیست که شرایط چقدر سخت باشد.

درک این سه دلیل در مورد اینکه چرا تبدیل شدن از یک کارمند به یک کارآفرین یا سرمایه گذار بسیار سخت است، شما را مجهز می کند تا در زمان های سخت دوام بیاورید و پشتکار در دنیایی که به طور فزاینده ای تحت تسلط ماشین هایی است که نه خسته می شوند و نه تسلیم می شوند، مهم خواهد بود.

 


 درباره وبلاگ :

این مقاله به صورت متنی و رایگان در باشگاه کش فلو منتشر می شود و فقط با درج نام نویسنده و مترجم و بک لینک به این صفحه در باشگاه کش فلو، می توانید تمام یا قسمتی از محتوای آن را تکثیر نمایید.


راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین مقالات وبلاگ لطفاً در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید. مقالات وبلاگ به صورت همزمان در کانال یوتیوب باشگاه کش فلو نیز اطلاع رسانی می شود که با سابسکرایب کردن کانال و فعال کردن زنگوله، یوتیوب خودش به شما اطلاع رسانی می کند.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@
یوتیوب     cashflowir@

سایر محصولات

   

بازی رومیزی کش فلو

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو رِیس (ویژه خانواده ها و مربیان)

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو به همراه کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

   

جلسه هدایت مالی با رضا کارگزار

رضا کارگزار . مشاوره

 

سریال صوتی زنگ سواد مالی (پادکست)

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

سریال ویدئویی مربی سواد مالی

رضا کارگزار . سریال مربی سواد مالی

       

سریال متنی خط سواد مالی

رضا کارگزار . سریال خط سواد مالی

       

پرسش و پاسخ (0)