مدت زمان : 00:00:00
مدت پشتیبانی : 0 روز

تورم ؛ رازی که دولتمندان و ثروتمندان بارها از آن استفاده کردند

 

ثروت اسراری دارد که سرمایه گذاران حرفه ای نمی خواهند شما بدانید

همانطور که گفته می شود، اعمال بلندتر از کلمات صحبت می کنند.

 

چه کسی اهمیت می دهد که وارن بافت 560 میلیون دلار برای خرید معادن طلا یا طلا هزینه کرده است؟

آنچه واقعاً مهم است این است که وارن بافت برای خرید معادن طلا چه چیزی فروخت .

 

وارن بافت تمام سهام خطوط هوایی خود و مقدار زیادی از سهام بانکی خود از جمله جی پی مورگان و گلدمن ساکس را فروخت.

بنابراین سوالی که من از جورج گامون می پرسم این است که

"این برای من و جامعه مخاطبین ریچ دد چه معنایی دارد که وارن بافت سهام بانکی شرکت های هواپیمایی را برای خرید سهام شرکت بزرگ Barrick Gold رها می کند؟ "

شیوه آموزش :
مقاله آموزشی
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

کل کلمات: 2149 | مدت مطالعه: 15 دقیقه | نویسنده: رابرت کیوساکی | مترجم: رضا کارگزار | آخرین بروز رسانی: 1403/3/6

 اسرار ثروت

Wealth Secrets

 

حرکات وارن بافت به ما چه می گوید؟


جورج گامون می گوید آنچه مهم است تماشا کردن حرکات وارن بافت است، نه آنچه در مورد آن می گویند.
برای یادآوری، وارن بافت مردی است که زمانی گفت:

"طلا در آفریقا یا جایی از زمین کنده می‌شود. سپس آن را ذوب می‌کنیم، چاله‌ای دیگر حفر می‌کنیم، دوباره دفن می‌کنیم و به مردم پول می‌دهیم که اطراف آن بایستند و از آن محافظت کنند. هیچ کاربردی ندارد. هر کسی که از مریخ تماشا می کند سر خود را می خاراند. "

 

چیزی که این موضوع را جالب و ارزش اظهار نظر می کند این است که همان مرد اخیراً سهام زیادی را برای خرید طلا فروخته است. این به وضوح یک سیگنال برای سرمایه گذاران است، اما چه چیزی را نشان می دهد؟ آیا ما می بینیم که یک راز ثروت در برابر چشمانمان فاش شده است؟

به همین دلیل است که من این سوال را از جورج گامون، که مسلماً یکی از بهترین اساتید اقتصاد و اقتصاددان بانک های مرکزی است، پرسیدم.

 

. راز ثروت شماره 1) بانک های دامپینگ


جورج واقعاً روی این واقعیت تمرکز کرد که وارن در حال فروش بانک است. این احتمالاً به این دلیل است که وارن انتظار دارد بانک فدرال مانع از افزایش نرخ بهره شود، حتی اگر تورم در حال افزایش باشد.

این برای بانک ها بسیار زیان آور است زیرا وقتی بانک‌ها وام‌های خود را به مشتریان پرداخت می‌کنند،وام ها به دلار با ارزش کمتر بازپرداخت می‌شوند.

به عبارت ساده تر با افزایش تورم، دلار کمتر خرید می کند به این معنی که قدرت خرید دلار کاهش یافته است.

بنابراین، وقتی بانک‌ها با دلارهای «ضعیف‌تر و ارزان‌تر» بازپرداخت می‌شوند، خراب و زیان ده می‌شوند.

آنها یک دلار قوی وام دادند و با دلار ضعیف تری بازپرداخت کردند و از آنجایی که بانک فدرال به آنها اجازه افزایش نرخ بهره را نمی دهد، بانک ها نمی توانند این تفاوت را جبران کنند.

بنابراین کاری که وارن انجام داده این است که دارایی‌های خود را که در زمان وقوع تورم در معرض خطر هستند (سهام بانکی) فروخته است و خرید دارایی‌هایی که تورم درونی را افزایش می دهند (سهام استخراج طلا).

برای درک بهتر این موضوع، باید بدانید که طلا یک پوشش یا بیمه در برابر تورم است. با ضعیف تر شدن دلار، طلا به طور سنتی قوی تر می شود.

 

این ضربه زننده است… این Covid-19 نیست که مشکل ساز است. جورج به من یادآوری کرد که ایالات متحده 26 تریلیون دلار بدهی دارد که به سال 2000 باز می گردد. این نسبتاً جدید است اما «کووید-19» جدید نیست.

از سال 1776 تا 2000، ایالات متحده در مجموع حدود 5 تریلیون دلار بدهی درست کرد. اما، در 20 سال گذشته، دولت ایالات متحده بیش از 20 تریلیون دلار بدهی اضافی را پرداخته است.

در نظر بگیرید که بدهی صرفاً نتیجه مصرف بیش از حد ما است. بدهی یعنی همین ، بدهی گرفتن مصرف از آینده و قرار دادن آن در حال است. به بیان دیگر، ما به‌عنوان یک کشور برای دهه‌ها بیش از حد مصرف کرده‌ایم.

در برخی از زمان‌ها تنها راهی که می‌توانید به نقطه تعادل دست یابید این است که به همان میزان یا بیشتر از مقداری که بیش از حد مصرف کرده‌اید کمتر مصرف کنید.

 

چگونه یک دولت از این آشفتگی خارج می شود؟

آنها می توانند کمربند را محکم ببندند و هزینه ها را کاهش دهند، اما من چنین چیزی را نمی‌بینم.
هیچ سیاستمداری در صورت تلاش برای انجام این کار در مقام و سمت خود باقی نمی ماند. عموم مردم آنها را بیرون می کردند.

بنابراین بدون کاهش هزینه ها، دولت باید بدهی را افزایش دهد. اساساً، آنها بدهی را با دلارهای ارزان‌تر پس می‌دهند.
 

اما دلیل دیگری برای دامپینگ (رشد شدید نزولی) سهام بانکی وجود دارد.با فروپاشی اقتصاد، افراد بیشتری قادر به بازپرداخت وام های بانکی خود نیستند.

 

راز ثروت شماره 2) خطوط هوایی دامپینگ


دلیل اینکه بافت سهام خطوط هوایی خود را می فروشد، ترس از کنترل بیش از حد توسط دولت است. دولت با محدودیت‌های مربوط به کووید-۱۹، تعداد مسافرانی را که می‌توانند در هر پرواز مجاز باشند، به شدت محدود می‌کند.

بافت می بیند که پروازها در حال حاضر اغلب کمتر از یک چهارم کامل هستند و فشار شرکت های هواپیمایی را برای کسب سود با حاشیه های ناچیز افزایش می دهد.

آنها در هر پرواز درآمد زیادی ندارند فقط سه یا چهار صندلی، از صدها صندلی، سود را تأمین می کند.

خطوط هوایی اگر بخواهند پولی به دست بیاورند به پروازهای حجمی نیاز دارند. بنابراین با افزایش سه چهارم خالی بودن تعداد این پروازها، خطوط هوایی با مشکل واقعی مواجه می شوند.

بنابراین فکر می‌کنم بافت مشکلات درازمدت را می‌بیند زیرا دولت‌ها قدرت بیشتری پیدا می‌کنند و تمایل بیشتری برای ادامه این قرنطینه‌ها و اقدامات سخت‌گیرانه پیدا می‌کنند.

 

. راز ثروت دولت: پول بیشتری چاپ کنید.


با نابودی اقتصاد و دردی که بانک‌ها احساس می‌کنند، دولت چاره‌ای جز افزایش بدهی ملی و بدون راه مشروع برای بازپرداخت آن باقی نخواهد ماند. با تعداد افراد کمتری که کار می کنند، مالیات دهندگان نیز کمتر می شوند. مالیات دهندگان کمتر و بدهی بیشتر، مشکلی بزرگ ایجاد می کند.

به نظر می رسد دولت تنها یک پاسخ دارد... پول بیشتری چاپ کند. این "راه حل" خلق پول از هوا منجر به تورم شدید می شود.

این "راه حل" از سوی دولت منجر به تورم شدید می شود که منجر به سقوط کل ارز می شود که در آن دلار تمام ارزش خود را از دست می دهد.

واقعا فقط یک راه حل "خوب" وجود دارد. پاسخ این است که ما باید تولید کنیم. ما نیاز به تولید داریم. گزینه های جایگزین تورم بیش از حد، رفتن به جنگ است.

و اگر تاریخ نشانه ای باشد، دولت تورم را از بین این سه گزینه انتخاب خواهد کرد.

 

. راز ثروت رابرت کیوساکی


یک فرد معمولی چه کاری می تواند انجام دهد؟ بیایید دوباره به تاریخ نگاه کنیم.
به عنوان مثال به اوایل دهه 1970 برگردیم، شاهدچرخش تبدیل دارایی های مالی به دارایی های سخت مانند طلا و نقره هستید. به سقوط بازار سهام در سال های 72 تا 74 نگاه کنید سپس به رونق عظیم کالاها در دهه 1970 نگاه کنید. فکر می‌کنم بافت درس‌های آموخته شده در آن زمان‌ها را به یاد می‌آورد.

جورج به من گفت که او اینگونه است که پورتفولیوی (سبد دارایی ها) خود را می چیند.

من نیم قرن است که یک "دوستدار طلا و نقره" هستم. هیچ قطعیتی وجود ندارد، اما اگر به احتمالات نگاه کنید و متوجه شوید که چه خبر است، تغییر از سهام و دارایی های مالی به طلا و نقره محتمل ترین نتیجه به نظر می رسد.

من همچنین بیت کوین و برخی ارزهای دیجیتال را به آن لیست اضافه می کنم، هرچند نمی دانم که آیا جورج موافق است یا خیر.

با این حال، وقتی همه چیز در نظر گرفته می‌شود، وقتی به میزان بدهی دولت نگاه می‌کنید و به میزان کسری هزینه‌هایی که آنها در حال حاضر با بسته‌های محرک و مخارج زیرساختی از جمله هر چیز دیگری که در اخبار میبینیم.
 اسرار ثروت از سوی سرمایه گذاران عاقل شامل خرید دارایی های خارج از بانک فدرال و کنترل دولت است.

 

معنی آن چیست؟


در زمان نوشتن این مقاله من در حال خرید طلا، نقره و بیت کوین هستم. اما این منم مانند هر چیز دیگری در زندگی، روی دیگری از این سکه وجود دارد.

چارلی مانگر، شریک 96 ساله بافت، می‌گوید:

"من با یک سری حشرات ریز طلا معاشرت نمی‌کنم".


و بافت (90 ساله) گفت


" طلا هیچ فایده ای ندارد".


البته هر دو اکنون 560 میلیون دلار طلا در سبدشان دارند.

و پل تودور جونز، یکی دیگر از افراد کهنه کار دنیای مالی، به تازگی از بیت کوین حمایت کرده است. حرف من این است که حتی پیرمردها هم نظرشان را عوض می کنند و به همین دلیل است که جورج گامون می گوید مراقب اعمال آنها باشید و به حرف های آنها گوش ندهید.

جورج همچنین اشاره کرد که آنها مانند او سرمایه گذاری می کنند. آنها نه تنها طلا می خرند، بلکه در استخراج طلا نیز سرمایه گذاری می کنند.

خب چه تفاوتی بین سهام معادن طلا و خود طلا وجود دارد ؟
زیرا وقتی طلا بالا می رود، معدنچیان طلا بسیار بیشتر می شوند.

به عنوان مثال، فرض کنید قیمت طلا 100 درصد، یعنی از 2,000 دلار در هر اونس به 4,000 دلار افزایش یابد. اگر این اتفاق بیفتد، به احتمال زیاد معدنچیان طلا 100 درصد افزایش نمی‌یابند، بلکه 400 درصد افزایش می‌یابند. اهرم پرش بیشتری در معدنچیان طلا وجود دارد.

دو صد گفته چون نیم کردار نسیت.


من قبلاً در مورد خطوط هوایی و اینکه چگونه ترس از کوید-19 باعث ناآرامی های باورنکردنی در صنعت می شود صحبت کردم. من دوست ندارم آن را بگویم، اما معتقدم که شاهد ناآرامی های سیاسی و اجتماعی بسیار بیشتری خواهیم بود.

نوسانات زیادی در جهان توسعه یافته وجود خواهد داشت و این بدان معناست که برای طلا خوب است.

 

این شامل تورم بیش از حد می شود که در آن طلا نیز عملکرد فوق العاده خوبی دارد. این نتیجه زمانی است که شما اعتماد به دلار و کل سیستم اقتصادی را از دست بدهید. بنابراین متأسفانه، من انتظار دارم تورم دیوانه کننده ای را ببینم. من انتظار دارم که اوضاع بدتر شود نه بهتر و این به ویژه در مورد ارزهای دیجیتال صادق است.

باز هم راه حل من داشتن دارایی های سخت (طلا و نقره و ... ) است. من و جورج هر دو در حال حاضر کالاها را دوست داریم. ما فکر می کنیم که آنها بسیار کم ارزش هستند و سود بسیار خوبی می دهند. علاوه بر این، ما چیزهایی مانند کشاورزی، نفت، مس و اورانیوم را دوست داریم.

من نمی دانم چگونه می توان طلا و نقره را نادیده گرفت در حالی که ارزش خود را برای بیش از 5,000 سال حفظ کرده اند.

 بیت کوین بسیار جالب است زیرا بسیاری از مردم در سراسر جهان، از جمله چین و ونزوئلا، جایی که اعتمادشان به سیستم های مالی خود را از دست داده اند، از آن استقبال می کنند.

نکته جالب در مورد بیت کوین این است که شما تعداد واحدهای ثابتی در 21 میلیون دارید و من استدلال می کنم که تعداد واحدهای شما کمتر و کمتر می شود زیرا مردم همیشه آنها را از دست می دهند. این عالی است زیرا در جایی که مقدار ثابتی از دارایی وجود دارد، تورم وجود ندارد.

 

. راز ثروت جورج گامون


کاری که جورج انجام می دهد بسیار درخشان است، خرید تولیدکنندگان کالاهاست.
او خود کالاها را نمی خرد او و تیمش سهام معدنچیان، حفارگران، کشاورزان و تولیدکنندگان کالا را می خرند.

چرا وقتی می‌توانید از سود حاصل از خرید تولیدکنندگان بهره ببرید، چرا کالاها را بخرید؟

من متقاعد شده ام که این هیجان انگیزترین زمان برای زنده ماندن است.

به هر کجا که نگاه کنید، انتقال ثروت وجود دارد. از سهام گرفته تا فلزات تا ارزهای دیجیتال و موارد دیگر.

قبلاً ثروت از طبقه فقیر و متوسط ​​به ثروتمند منتقل می شد، اما اگر تحصیل کرده و جسور باشید، می توانید در انتقال ثروت قرار بگیرید.

به یاد داشته باشید که بیشتر از اینکه به حرف های آنها گوش دهید، به اعمال بازیکنان بزرگ نگاه کنید.

 


 درباره وبلاگ :

این مقاله به صورت متنی و رایگان در باشگاه کش فلو منتشر می شود و فقط با درج نام نویسنده و مترجم و بک لینک به این صفحه در باشگاه کش فلو، می توانید تمام یا قسمتی از محتوای آن را تکثیر نمایید.


راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین مقالات وبلاگ لطفاً در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید. مقالات وبلاگ به صورت همزمان در کانال یوتیوب باشگاه کش فلو نیز اطلاع رسانی می شود که با سابسکرایب کردن کانال و فعال کردن زنگوله، یوتیوب خودش به شما اطلاع رسانی می کند.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@
یوتیوب     cashflowir@

سایر محصولات

   

بازی رومیزی کش فلو

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو رِیس (ویژه خانواده ها و مربیان)

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو به همراه کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

   

جلسه هدایت مالی با رضا کارگزار

رضا کارگزار . مشاوره

 

سریال صوتی زنگ سواد مالی (پادکست)

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

سریال ویدئویی مربی سواد مالی

رضا کارگزار . سریال مربی سواد مالی

       

سریال متنی خط سواد مالی

رضا کارگزار . سریال خط سواد مالی

       

پرسش و پاسخ (0)