مدت زمان : 00:00:00
مدت پشتیبانی : 1 روز

آیا پول شما را ثروتمند میکند؟

پاسخ این سؤال « خیر » است. پول به تنهایی نمی تواند شما را ثروتمند کند.  همۀ ما می دانیم افرادی که هر روز خیلی سخت کار می کنند، پول بیشتری بدست می آورند، اما هرگز ثروتمند نمی شوند.

شیوه آموزش :
کتاب ثروت
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

حتی بسیاری از آنها بیشتر از قبل بدهکار می شوند و مشکلات مالی بیشتری پیدا می کنند. همۀ ما داستانهایی درباره برنده شدن در مسابقات قرعه کشی را شنیدهایم که افراد کاملاً تصادفی ثروتمند می شوند. برخی دیگر هم با خریدن خانه یا خریداری اماکن گوناگون در مدت زمان کوتاهی سود می کنند و ثروتمند می شوند.

در مقابل نیز شنیده ایم که افراد با خرید اوراق بهادار و یا خرید سکه های طلا ضرر می کنند و همه ی سود و سرمایه ی  خود را به یکباره از دست می دهند. حرف ما هیچکدام از چیزهایی که در بالا گفتیم نیست. ما می خواهیم روشهایی را به شما معرفی کنیم که با حذف هرگونه ضرر و زیان به میزان سود و سرمایه ی بالایی دست پیدا کنید.


من خودم از جمله کسانی بودم که در دوران نوجوانی به خرید و فروش طلا و سرمایه گذاری در آن علاقه مند بودم. به طوری که قبل از اینکه در زمینه ی خرید و فروش املاک و مستغلات شروع به کار کنم، اقدام به خرید و فروش طلا می کردم. در سال 1972 هنگامی که 25 سال سن داشتم، سکه های طلا را می خریدم. در آن زمان هر اونس طلا 70 دلار بود. در سال 1980 قیمت هر اونس طلا به 800 دلار رسید. به خاطر سود بالا در سکه هاي طلا خیلی امیدوار شده بودم، اما همیشه ترسی در دل داشتم و نگران بودم که با کاهش قیمت طلا دوباره همه چیز را از دست بدهم و دوباره سرخانه ی اول برگردم. شایعات فراوانی در همه جا پخش شده بود که قرار است هر اونس طلا به 2500 دلار برسد.

بسیاری از سرمایه داران تحریک شدند و بیشتر سرمایه ی خود را صرف خرید سکه های طلا کردند. برخی از آنها کارهاي خارقالعاده و عجیبی کردند و از دیگران میلیونها دلار قرض کردند و سکه های طلا خریدند. اما من همانند آنها نبودم و همچنان محتاطانه فکر میکردم. یک سال بعد، قیمت هر اونس طلا از 800 دلار به 500 دلار کاهش پیدا کرد. این مسئله باعث شد که من تمام سکه های طلایی را که داشتم، بفروشم. از سال 1980 تا 1999 دوباره قیمت طلا اُفت کرد و به 250 دلار رسید.


در خرید و فروش سکه هاي طلا، اگر چه سود فراوانی نکردم، اما طلا به من درسهای با ارزشی آموخت. من یاد گرفتم که در هر زمانی هرکس با هرمیزان سرمایه میتواند شکست بخورد و تمام ثروت خود را از دست بدهد.


به عبارت دیگر من متوجه شدم که هرچیزی که بتواند شما را به سود بیشتر برساند، به همان اندازه میتواند شما را شکست دهد.


در آن موقع ارزش بالای اطلاعات، آگاهی، بصیرت و هوش مالی را شناختم و فهمیدم که میزان ثروت هرکس به میزان آگاهی و بصیرت او از مسائل مالی بستگی دارد نه به میزان پولی که در جیب اوست.

 

 

این مطلب تنها بخشی از مقدمه کتاب بود

 

همۀ ما داستان هایی دربارۀ برنده شدن در مسابقات قرعه کشی را شنیده ایم که افراد کاملا تصادفی ثروتمند می شوند. برخی دیگر هم با خریدن خانه یا خریداری اماکن گوناگون در مدت زمان کوتاهی سود می کنند و ثروتمند می شوند. در مقابل نیز شنیده ایم که افراد با خرید اوراق بهادار و یا خرید سکه های طلا ضرر می کنند و همه ی سود و سرمایه ی خود را به یک باره از دست می دهند. حرف ما هیچ کدام از چیزهایی که در بالا گفتیم نیست. ما می خواهیم روش هایی را به شما معرفی کنیم که با حذف هرگونه ضرر و زیان به میزان سود و سرمایه ی بالایی دست پیدا کنید.»

 

رابرت کیوساکی کیست ؟

رابرت تی کی یوساکی، زاده ی 8 آپریل 1947، تاجر و نویسنده ای آمریکایی است. کیوساکی، بنیان گذار شرکت «پدر پولدار» است. این شرکت، یک نهاد آموزشی خصوصی است که درس های مربوط به مدیریت مالی و تجارت را از طریق بازی های رومیزی و کتاب و ویدیو در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

 

 

 دریافت کتاب صوتی هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید 

 

 

 

 

 

 

جهت تهیه کتاب هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید ، روی خرید کلیک کنید

 خرید 

 

 

 

 

 

راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین کتاب های معرفی شده، لطفا در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@

 

 

سایر محصولات

   

بازی رومیزی کش فلو

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

بازی رومیزی کش فلو ریس

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

 

کارگاه مجازی آموزش سواد مالی مبتنی بر بازی کش فلو رِیس (ویژه خانواده ها و مربیان)

رضا کارگزار . آموزش بازی

 

بازی رومیزی کش فلو ریس به همراه کارگاه مجازی آموزش بازی

فروشگاه کش فلو . محصولات فروشگاه

   

کارگاه مجازی برنامه ریزی مالی در زندگی شخصی

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

کارگاه مجازی هوش ثروت

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

 

سریال صوتی زنگ سواد مالی (پادکست)

رضا کارگزار . آموزش سواد مالی

       

جلسه هدایت مالی با رضا کارگزار

رضا کارگزار . مشاوره

       

پرسش و پاسخ (0)