مدت زمان : 00:00:54
مدت پشتیبانی : 1 روز

یک روز دیگه با یک موضوع دیگه راهی یک اردوی آموزشی تفریحی جدید شدیم. اینبار به دعوت آقای وحید کارگر یکی از اعضای نخبه و فنی باشگاه کش فلو مشهد رفتیم به بازدید از مزرعه کشت گلخانه ای زعفران ایشان که به روش کشت ایروپونیک (هواکشت) بدون استفاده از زمین و خاک و به صورتی طبقاتی در گلخانه، زعفران را کشت می کنند. این روش چند سالی است که در دنیا در حال استفاده است و به خصوص کشور چین و سایر کشورهای غرب آسیا به شکل گسترده در حال استفاده از این روش برای کشت وسیع زعفران هستند و به گفته وحید کارگر حیف است ما در ایران از این روش استفاده نکنیم هرچند تشکل های تولیدکننده زعفران در ایران مخالف این روش هستند و اعتقاد دارند محصولی که به این روش به عمل می آید کیفیت کشت در زمین را ندارد و از طرفی افزایش عرضه باعث کاهش قیمت خواهد شد. البته طبق نتایج آزمایشگاهی که آقای کارگر در خصوص محصولات خود به دست آورده اند کیفیت مطلوب و قابل قبولی را نشان می دهد.

مزرعه ایشان در منطقه شهرک صنعتی توس واقع شده است و با حضور جمع کثیری از اعضای باشگاه کش فلو مشهد در تاریخ 1401/8/18 از این مزرعه بازدید کردیم و به کمک این ویدئو چشمان شما را نیز همراه خود می کنیم. برای تک تک اعضای باشگاه کش فلو که این ویدئو را می بینند و به دنبال یادگیری و رشد خود و سایر اعضای باشگاه هستند آرزوی سلامتی ، تندرستی و ثروت دارم. دوستون دارم و امیدوارم شما را هم در یکی از اردوهای باشگاه کش فلو ملاقات کنم.

شیوه آموزش :
ویدئوی آنلاین
با امکان درج پرسش یا نظر
ارزش :
رایگان

توضیحات بیشتر

دانلود : 


درباره سریال :

این سریال به صورت ویدئویی و رایگان در باشگاه کش فلو منتشر می شود و می توانید قسمت های آن را جهت تماشا در رایانه یا تلویزیون دانلود نمایید.


راهنمای اطلاع رسانی :

جهت اطلاع از انتشار آخرین قسمت های این سریال لطفا در پیام رسان های باشگاه کش فلو عضو شوید و ایمیل خود را در بخش "ویرایش حساب من" وارد نمایید.

تلگرام     cashflowir@
ایتا     cashflowir@

پرسش و پاسخ (0)